zdjecie 5794
zdjecie 5794
2014-02-10T13:21:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Mundurówka” po raz drugi [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP Ostrołękafot. KMP Ostrołęka
REKLAMA

W sobotę, 8 lutego w sali bankietowej Olimpia odbył się II Bal Karnawałowy „Mundurówka”, zorganizowany przez służby mundurowe. W tym roku na balu bawiło się ponad 250 dzieci. Wśród atrakcji znalazły się m.in. gry, zabawy, symulatory, radiowozy, motocykl oraz Komisarz Kurpik

.
Po ubiegłorocznym sukcesie balu karnawałowego „Mundurówka”, nikt z organizatorów nie miał wątpliwości, że bal zostanie powtórzony w 2014 roku. Organizatorami tegorocznej imprezy były służby mundurowe działające na terenie powiatu ostrołęckiego, czyli Komenda Miejska Policji w Ostrołęce, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce, Służba Więzienna, a tak funkcjonujące przy poszczególnych jednostkach związki zawodowe. Podobnie jak przed rokiem frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Na balu bawiło się bowiem ponad 250 dzieci. Wspólnie z rodzicami i opiekunami wszystkich uczestników było ponad 600 osób.

II Bal Karnawałowy „Mundurówka” rozpoczął komendant miejski policji w Ostrołęce insp. Stanisław Szcześniak oraz dyrektor Zakładu Karnego w Przytułach Starych mjr Elżbieta Jankowska. Powstały dwa długie węże, które wciągnęły wszystkich uczestników balu do zabawy. Podczas imprezy przygotowano wiele atrakcji dla dzieci, które należy podzielić na cztery obszary.

Pierwszy z nich to gry i zabawy dla najmłodszych. Tu szczególne słowa uznania należą się prowadzącej w osobie Agnieszki Kornaga-Bałdyga. Balony, kolorowe chusty, mecz piłki nożnej, hokej i wiele innych niespodzianek czekało na dzieci i ich rodziców. Dla uczestników przygotowano słodkie upominki, a dla zwycięzców atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów balu czyli rodziców oraz związki zawodowe działające przy poszczególnych służbach mundurowych.


Kolejna atrakcja to stanowiska stałe reprezentujące poszczególne służby. Każda ze służb zaprezentowała po jednym ze swoich pojazdów. Dodatkowo po raz pierwszy na balu pojawił się motocykl ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego. Oczywiście to nie wszystko. Dodać należy prezentacje sprzętu, którym na co dzień posługują się poszczególne służby w tym m.in. broń palna, a także symulatory. Do symulatora jazdy motorowerem dołączył w tym roku symulator strzelań.

Trzecia z atrakcji to symulacje zdarzeń przygotowane dla najmłodszych. Jako pierwsi zaprezentowali się funkcjonariusze służby więziennej. Przygotowano pokaz technik interwencji na najwyższym poziomie. Rzuty, pady, podcięcia, dźwignie, duszenia. Wszystkie te elementy budziły podziw u najmłodszych. Kolejna symulacja dotyczyła pożaru. Tu w roli głównej wystąpili strażacy. Zadymione pomieszczenie, wóz bojowy, ranny człowiek oraz szczegółowy opis całej akcji pozwolił dzieciom przenieść się w miejsce pożaru. Na zakończenie wspomnieć należy o najbardziej znanym wśród najmłodszych policjancie czyli Komisarzu Kurpiku. Przy zabawach pamiętano o tym, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego funkcjonariusze poszczególny służb poruszali zagadnienia przeciwpożarowe i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Czwarta moc atrakcji to muzyka, paczki przygotowane przez dzieci, przepyszna grochówka z kuchni Zakładu Karnego w Przytułach Starych i w końcu „słodka chwilka” czyli przepyszne ciasto WZ dla najmłodszych.

Niestety, kiedyś każdy bal bez względu na „super” zabawę musi się skończyć. Nie inaczej było w sobotę. Po czterech godzinach balu zabrzmiała ostatnia piosenka, przy nutach której swój taniec zaprezentował Komisarz Kurpik.

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×