eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Nie bój się Lasera”

REKLAMA
zdjecie 8155
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 8155
Od niedawna obserwujemy ogromny rozwój nowych, nieinwazyjnych technik, które efektywnie poprawiają wygląd skóry, bez wyłączania pacjenta z aktywnego zawodowego życia.
 
Niewątpliwie każdy z nas zastanawiał się nie raz, czy lasery aby na pewno są bezpiecznie i czy na pewno przynoszą pożądane efekty jakich oczekujemy. Dzisiejsza technologia jest tak zaawansowana, że pozwala nam na wykonanie bardzo efektownych zabiegów z minimalnym czasem rekonwalescencji po zabiegu. Są to zabiegi jak najbardziej efektowne i jak najbardziej bezpieczne pod warunkiem ,że jest to sprzęt sprawdzony ze wszelkimi certyfikatami, najlepiej medyczny, a operatorem jest osoba doświadczona której specjalizacją są lasery (pielęgniarka,kosmetyczka,kosmetolog). Niestety dzisiejszy rynek zwłaszcza w Polsce jest zasypywany sprzętem niewiadomego pochodzenia ,wiec musimy być bardzo rozważni i ostrożni wybierając poszczególne zabiegi, mowa tu o tanich IPL występujących pod różnymi nazwami jak i niektórych rodzajach laserów słabej jakości ,które na świecie są wycofywane z obiegu mimo posiadania certyfikatów,a w Polsce nadal są dostępne.
 
Dostęp do różnego rodzaju zabiegów dzisiaj jest o wiele łatwiejszy niż to było 20-30 lat temu ,a więc zanim podejmiemy ostateczną decyzję, należy przeprowadzić rozeznanie na temat danego zabiegu czy lasera, który będzie użyty w danej procedurze.
 
W naszych klinikach używamy systemów medycznych tylko i wyłącznie dopuszczanych do sprzedaży dla szpitali, klinik i zaawansowanych salonów kosmetycznych. Są to systemy używane np: Great Ormond Street Hospital for Children w Londynie ,który jest pionierem w wykonywaniu procedur przy kontrolowaniu i usuwaniu Port Wine Stain na dzieciach. Jeśli chodzi o Polskę to TLC Clinic jest jedyną z trzech klinik, które posiada System Światowej Generacji do efektywnego usuwania owłosienia, pigmentacji, zmian naczyniowych, stymulacji kolagenu.
 
A więc :
 
Czym są lasery I jak działają?
 
Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation, czyli w przetłumaczeniu wzmocnienie światła przez wymuszoną emisję promieniowania (w zakresie od podczerwieni do ultrafioletu – fali optycznych). By wyprodukować wiązkę laserową , energia jest przekazywana do ośrodka czynnego ,to specjalny materiał lub gaz ,w którym zachodzi emisja wymuszona. Różne ośrodki produkują różne typy wiązek laserowych. Każda taka wiązka ma możliwość rozpoznania i usunięcia danego rodzaju niepożądanych zmian skórnych , np: otwarte naczynka, pajęczaki czy ciemne włosy mogą być efektownie usunięte przez wiązkę laserową, która zareaguje z hemoglobiną lub melaniną (kolor), np: usuniecie niebieskiego tatuażu wymaga już innego typu lasera. Jeśli zostanie użyty niewłaściwy laser do danej procedury to w konsekwencji może spowodować skutki uboczne o długotrwałych konsekwencjach.
 
Nieablacyjne Lasery -są zaprojektowane tak by mogły oddziaływać na melaninę czy hemoglobinę w naszej skórze. Są sprawdzoną klinicznie metodą zmniejszenia: objawów starzenia skóry, zmarszczek, zmian pigmentacji ,blizn potrądzikowych, trądzika czy usuwanie owłosienia. Ta grupa laserów także zalicza do swojego składu lasery, które powodują przemodelowanie kolagenu czyli zabieg poprawiający jędrność skóry, a w rezultacie poprawiający kontur twarzy. Efekty są zadowalające z krótkim czasem rekonwalescencji, dlatego są to zabiegi bardzo popularne w klinikach czy salonach kosmetycznych. Zaleca się 1 do 6 zabiegów dla uzyskania trwałych efektów.
 
Ablacyjne lasery - działają na zasadzie odparowania naskórka i górnej warstwy skóry właściwej oraz obkurczeniu włókien kolagenowych. Co między innymi spowoduje usunięcie górnej warstwy naskórka, a w rezultacie pojawienie się powierzchniowych strupków. Sam zabieg nie jest bolesny ze względu na znieczulenie, ale powstała rana goi się nawet przez 2 tygodnie. Po zagojeniu może pojawić się obrzęk oraz rumień, a pełny efekt widać po kilku miesiącach. Efekty są zdumiewające , ale trzeba pamiętać, że taki zabieg zawsze powinien być wykonany przez specjalistę, po zabiegu skóra powinna być zabezpieczona aż do czasu wygojenia się. Seria 1-4 zabiegów normalnie wystarcza, jednak wszystko zależy od problemu obszaru zabiegowego.
 
Jak bolesny jest Laser?

Dzisiejsze lasery są wyposażone w różnego rodzaju opatentowane systemy chłodzenia, które stwarzają wysoki komfort , mniej bolesny oraz bardziej bezpieczny zabieg. Większość pacjentów opisuje dzisiejszy zabieg laserowy jako lekkie uczucie ciepła, delikatny dyskomfort, mrowienie które mija zaraz po zabiegu. Zawsze warto mieć w lodówce chłodny żel, który można aplikować przez parę dni po zabiegu.
 
Jakie są skutki uboczne ?

Wszystko zależy od tego, jaka procedura jest wykonywana. Najważniejsza jest jednak wiedza przekazana przez konsultanta odnośnie, co jest normalnym objawem, a co nie w procesie gojenia się obszaru zabiegowego. Po niektórych zabiegach nie pojawia się nic, a po innych okazjonalnie może pojawić się zaczerwienienie i swędzenie, które mija zaraz po. Przy zabiegach bardziej inwazyjnych mogą pojawić się delikatne siniaki, strupki , suchy łuszczący się naskórek ,co tez jest normalne, proces gojenia zajmuje około 5-10 dni.
 
W procesie gojenia najważniejsza jest profilaktyka i ochrona miejsc zabiegowych, czyli:
 
• nie wolno poddawać zabiegowi opalonej skóry
• nie wolno wykonywać zabiegu, kiedy pacjent planuje się opalać (np: wakacje…)
• zawsze ochraniać miejsca zabiegowe używając kremów ochronnych z faktorem 30 i wyżej.
 
Porada eksperta
 
• zawsze sprawdź ,czy twój konsultant ma wiedzę i dostęp do pełnej gamy systemów laserowych zanim się zdecydujesz
• w zależności od twojego typu skory , historii medycznej ,rezultatów jakie chcesz osiągnąć laser nie zawsze może być najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie , pamiętaj o tym
• zawsze zasięgaj porady wstępnej od doświadczonego konsultanta ,jeśli nie jesteś pewien idź do innego
• nie ma laseru, który usuwa efektywnie jasne owłosienie, są prowadzone rożnego rodzaju badania jednak na dzień dzisiejszy nic nie jest potwierdzane, jedyna metoda która ma udokumentowane rezultaty to Elektroliza (prąd) , polecany tylko na małe powierzchnie.
 
Zapraszamy Państwa w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 29 czerwca 2014 roku
do Galerii Bursztynowej!
Będziemy w tym dniu udzielać darmowych wstępnych porad w godzinach od 10 do 18!
 
TLC-Clinic
Elżbieta Lipska – Cosmetic Services Technician / Aethetician - AVCE / BTEC Laser, Light and Associated Aesthetic Therapies Level 4 / Specjalizacja Dermatologia/ Skóra / Laseroterapia
 
Poniedziałek – Piątek 10:00-20:00
Sobota 10:00-16:00
Ul. Romualda Traugutta 26 , 07-410 Ostrołęka
 
T: +48 889 234 553 | +48 886 520 147 | e:info@tlc-clinic.com.pl
(Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu)
 
www.tlc-clinic.com.pl (wkrótce będzie dostępna)
www.twickenhamlaserclinic.co.uk
www.facebook.com/TLCClinic
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×