2015-09-07T18:24:34+02:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Ostrołęka,

„Policjant” i „kuzynka” zaatakowali w Ostrołęce. Oszukana kobieta straciła 50 tysięcy złotych!

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0
Ponad 50 tysięcy złotych straciła mieszkanka Ostrołęki w wyniku oszustwa dokonanego metodą „na policjanta”. Po wakacjach oszuści wykazują się wzmożoną aktywnością. To kolejna tego typu sytuacja w Ostrołęce, tym razem jednak straty spowodowane przez oszustów są bardzo duże.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Do jednej z mieszkanek Ostrołęki zadzwoniła kobieta podająca się za członka rodziny. Podczas rozmowy poprosiła o pomoc finansową i przerwała połączenie. Telefon zadzwonił po raz kolejny. Tym razem mówił mężczyzna. Podał się za policjanta, który ściga oszustów. Zachęcił pokrzywdzoną do udzielenia pożyczki twierdząc, że pieniądze będą bezpieczne.

- Łup miał być pozostawiony w miejscu obserwowanym przez policjantów. Gdy oszustka się zbliży zostanie przez nich zatrzymana. Niestety to było kłamstwo. Tym razem straty były bardzo duże, mowa o kwocie przekraczającej 50 000 złotych – mówi st. asp. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce - Apelujemy po raz kolejny, nie dajmy się oszukać. Policjant nie będzie prosił o wykorzystanie prywatnych pieniędzy w działaniach służbowych. Co więcej, odwiedzi nas w miejscu zamieszkania okazując legitymację służbową. Apel ten kierowany jest do seniorów, jak również ich rodzin. Rozmawiajmy z naszymi bliskimi, wskazując metody działania sprawców. Jak pokazują ostatnie lata metody działania oszustów są ciągle rozbudowywane. Oszuści mogą podawać się za wnuków, policjantów czy księży. Każdy z nas ma wpływ na to by wśród ofiar nie było naszych bliskich i znajomych – dodaje Marczak.

W ostatnim czasie odnotowano wzmożoną aktywność oszustów starających się wyłudzić pieniądze wykorzystując naiwność szczególnie osób starszych. Jak przyznaje rzecznik ostrołęckiej policji, coraz częściej zgłaszane są sygnały dotyczące podobnych prób. Każdy z nich jest skrupulatnie sprawdzany i weryfikowany. Oszuści jednak są coraz bardziej pomysłowi w swoich poczynaniach.

REKLAMA
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1