zdjecie 3495
2015-03-19T17:28:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Wspólnie bezpieczniej” - III debata społeczna ostrołęckiej policji [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W Ostrołęce odbyła się dziś trzecia edycja corocznych debat społecznych z udziałem funkcjonariuszy policji, straży pożarnej władz miasta i województwa. W debacie poświęconej w głównej mierze bezpieczeństwu seniorów udział wzięło także liczne grono mieszkańców żywo zainteresowanych poruszanymi tematami.

Debaty społeczne stanowią od kilku już lat ważny element dialogu pomiędzy funkcjonariuszami dbającymi o porządek publiczny a obywatelami, których kwestie bezpieczeństwa dotyczą. Z założenia mają one pomóc w wypracowaniu odpowiednich mechanizmów wpływających znacząco na wyeliminowanie ze społeczeństwa czynników stanowiących zagrożenie.

Na zaproszenie komendanta miejskiego policji w Ostrołęce, insp. Stanisława Szcześniaka udział w dzisiejszej debacie wzięli m.in. wojewoda mazowiecki – Jacek Kozłowski, zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego policji – insp. Marek Świszcz, prezydent Ostrołęki – Janusz Kotowski, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce – st. bryg. Jarosław Wilga, wicestarosta ostrołęcki – Krzysztof Parzychowski, miejscy radni oraz liczne grono mieszkańców Ostrołęki, zarówno przedstawiciele młodszego jak i starszego pokolenia.

Hasłem przewodnim tegorocznej debaty było „Wspólnie bezpieczniej” a dyskusja ukierunkowana była przede wszystkim na bezpieczeństwo osób starszych i współpracę z młodymi ludźmi w sprawach z nim związanych. To właśnie młodzież dysponując odpowiednią wiedzą, bystrością umysłu i wrażliwością może uczulić seniorów by ograniczyli zaufanie do osób im nieznanym.

Podczas debaty poruszono także kwestie związane z porządkiem publicznym, przypadkom niszczenia mienia na miejskich osiedlach. Debata miała charakter otwarty i każdy z jej uczestników mógł zabrać głos. Podobne spotkania organizowane są niemal w każdej większej komendzie miejskiej i powiatowej.

Wkrótce materiał wideo

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×