eOstroleka.pl
Ostrołęka,

91-latka oszukana "na policjanta". Przekazała kilkadziesiąt tysięcy złotych

REKLAMA
zdjecie 1654
zdjecie 1654
REKLAMA

Wczoraj teren Ostrołęki zaatakowali oszuści posługujący się metoda "na policjanta". 91 - letnia ostrołęczanka, która otrzymała telefon, w którym fałszywa policjantka poinformowała ją, że jej córka miała wypadek drogowy, niestety przekazała znaczną kwotę pieniędzy.

Wczoraj policjanci z Ostrołęki odnotowali dwie próby wyłudzenia pieniędzy od mieszkańców naszego miasta ,,na policjanta”. Natychmiast pod tym zdarzeniu w lokalnych mediach oraz rozgłośniach radiowych pojawił się apel i wskazówki, jak postępować w przypadku tego rodzaju sytuacji. W dwóch przypadkach osoby, które otrzymały telefony zachowały czujność i zorientowały się, że mają do czynienia z oszustem.

Niestety po pojawieniu się informacji na temat powyższych zagrożeń, około godziny 14:00, doszło do oszustwa na szkodę około 91 - letniej mieszkanki naszego miasta.

Seniorka otrzymała telefon na numer stacjonarny od kobiety podszywającej się za policjantkę. Fałszywa funkcjonariuszka powiedziała, że córka ostrołęczanki spowodowała wypadek drogowy, w którym ucierpiało 13 - letnie dziecko. Dodała, że aby córka nie została aresztowana potrzebuje kwoty 50 tysięcy na adwokata. Chwilę po tym do seniorki zadzwonił kolejny telefon, tym razem oszuści podszyli się za córkę kobiety, która to w rozmowie potwierdziła wersję z potrąceniem nastolatka.

Niestety 91 - latka uwierzyła oszustom i przekazała obcemu mężczyźnie na swojej posesji znaczną części żądanej kwoty, która wyniosła kilkadziesiąt tysięcy złotych. - Policja nie ma prawa żądać od nas pieniędzy. Jeżeli słyszymy taki komunikat, to znaczy, że mamy do czynienia z oszustami - mówi kom. Tomasz Żerański, apelując o ostrzeżenie seniorów przed tego typu próbami wyłudzenia.

Więcej o: Ostrołęka, oszustwo

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×