eOstroleka.pl
Ostrołęka,

99 procent bonifikaty? Prezydent Ostrołęki zapowiada projekt uchwały

REKLAMA
zdjecie 2109
REKLAMA

"Po zgromadzeniu wszystkich niezbędnych opinii, zostanie przygotowany projekt uchwały Rady Miasta w sprawie udzielenia bonifikaty w wysokości 99%" - ogłosił prezydent Łukasz Kulik. To postulat radnego, który skierował w tej sprawie interpelację.

- Zwracam się z prośbą o przeanalizowanie możliwości ustanowienia 98% - 99% bonifikaty dla wspólnot mieszkaniowych przy wykupie gruntów nie będących działkami (gruntami) budowlanymi. Obecnie wspólnoty dzierżawią od miasta Ostrołęki grunty pod niezbędną infrastrukturę techniczną: wiaty śmietnikowe, place zabaw, chodniki, miejsca postojowe itp. Według mnie jest to irracjonalna sytuacja, gdyż budynek należy do wspólnoty a grunt niezbędny do korzystania z niego, już nie - napisał radny Stanisław Szatanek w interpelacji do prezydenta Łukasza Kulika.

W odpowiedzi prezydent Łukasz Kulik powołał się na ustawę "o gospodarce nieruchomościami".

- Miasto Ostrołęka prowadzi postępowanie w sprawie sprzedaży, na rzecz członków Wspólnot Mieszkaniowych, nieruchomości przy zastosowaniu bonifikaty w wysokości 99% od ceny sprzedaży. Wnioski o zbycie gruntów z zastosowaniem bonifikaty złożyło 7 Wspólnot Mieszkaniowych, dla których zlecono wykonanie operatów szacunkowych określenia wartości nieruchomości planowanych do zbycia. Z uwagi na złożoność postępowania do czasu zakończenia postępowania dotyczącego sprzedaży nieruchomości na rzecz członków Wspólnot zaproponowano zawarcie umów dzierżawy na ww. grunty. Ponadto trwają ustalenia z kancelarią notarialną dotyczące warunków formalnych podpisania aktu notarialnego takiej sprzedaży - wskazał prezydent, po czym podsumował:

W związku z powyższym, po zgromadzeniu wszystkich niezbędnych opinii, zostanie przygotowany projekt uchwały Rady Miasta w sprawie udzielenia bonifikaty w wysokości 99% od ceny ustalonej zgodnie z art. 67 ust. 3 przy sprzedaży nieruchomości na rzecz Wspólnot Mieszkaniowych.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×