zdjecie 4877
zdjecie 4877
2021-06-24T12:39:29+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Absolutorium dla prezydenta Ostrołęki. Sam przyznał, z czego nie jest zadowolony

REKLAMA
REKLAMA
1
1
7

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik uzyskał od rady miasta absolutorium z wykonania budżetu za 2020 rok. W dyskusji pojawił się temat miejskich spółek: prezydent przyznał, że nie jest zadowolony z ich funkcjonowania.

Wiążąca decyzja RIO

- Dla klubu radnych Naszej Ostrołęki wiąząca jest decyzja Regionalnej Izby Obrachunkowej, a ta jest pozytywna - wskazał radny Paweł Niewiadomski.

Realizacja budżetu to nie tylko wydatki majątkowe, trzeba zwrócić uwagę na funkcjonowanie miasta. Miasto żyło, myślę, że to nie odbywało się w najgorszy sposób. Patrząc na MZK - podróżuję autobusami i muszę powiedzieć, że zapewnił pan taki sam rozkład jazdy, jak było przed COVID-em

- dodała z kolei radna Grażyna Sosnowska, choć miała też zastrzeżenia i pytania do prezydenta Ostrołęki w związku z budżetem na ubiegły rok.

Łukasz Kulik zareagował dość stanowczo, twierdząc, że wiele z tych pytań radna powinna zadawać rządowi z mównicy sejmowej, a nie prezydentowi miasta.

- Ubranie mnie w rolę tłumaczącego się, to raczej ten numer polityczny nie przejdzie. Ja bym prosił panią radną o wskazanie o które projekty się staraliśmy, a nie otrzymaliśmy i gdzie jest zaprzepaszczona szansa. Jak na ten czas COVID-u, to udało się 90 procent zrealizować. Jak pani wprost pyta, to faktycznie z funduszu COVID-owego otrzymaliśmy 4,2 mln zł. Można było więcej, ale przy drugim rozdaniu nie decydowały realne potrzeby, ale legitymacja partyjna, bo tylko burmistrzowie z PiS-u otrzymali dofinansowanie - stwierdził.

Niezadowolenie z miejskich spółek

- Niepotrzebna jest emocjonalna dyskusja ze strony pana prezydenta. To jest moment podsumowania, może faktycznie trzeba było to w poprzednim punkcie powiedzieć, ale jeżeli radni mają ochotę teraz dopytać o to, czy prezydent jest zadowolony z budżetu, to szczerze mówiąc sam bym się chciał dowiedzieć - stwierdził radny Adam Kurpiewski i zapytał: Czy prezydent jest zadowolony z funkcjonowania spółek?

Nie jestem zadowolony. Uważam, że powinny dużo więcej robić, albo inaczej robić, albo się zmieniać

- odpowiedział Kulik. Wskazał m.in., że MZK powinna generować większe oszczędności, a w OPK potrzebna jest zmaina taboru śmieciarek. 

Absolutorium

W końcu doszło do głosowania w sprawie zatwierdzenia sprawozdania z wykonania budżetu miasta za 2020 rok oraz udzielenia absolutorium prezydentowi miasta. 

W pierwszym z wymienionych głosowań 15 radnych było za, 5 przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. W drugim przypadku - 16 za, 4 przeciw, 2 wstrzymało się.

 

REKLAMA
zdjecie 4877
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×