eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Absolutoryjna sesja Rady Powiatu w Ostrołęce. 3:0 dla starosty i zarządu powiatu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2143
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Trzy najważniejsze w samorządzie uchwały poddano dziś pod głosowanie podczas absolutoryjnej sesji Rady Powiatu w Ostrołęce. Rada jednomyślnie oceniła roczną pracę starosty Stanisława Kubła i całego zarządu powiatu pozytywnie głosując przy wotum zaufania, sprawozdaniu finansowym i absolutorium.

Głosowanie nad trzema najważniejszymi obecnie uchwałami dla samorządu Powiatu w Ostrołęce odbyło się podczas dzisiejszej sesji. Jako pierwsza pod rozwagę radnych poddana została uchwała dotycząca wotum zaufania dla starosty Stanisława Kubła i całego zarządu powiatu.

Głosowanie poprzedziła prezentacja wybranych danych z raportu o stanie powiatu za 2021 rok. Ujęte w nim zostały m.in. dane statystyczne dotyczące demografii, liczby funkcjonujących na terenie powiatu przedsiębiorstw, w tym także nowo otwartych i zlikwidowanych w ubiegłym roku, liczby zarejestrowanych i wyrejestrowanych pojazdów z rozbiciem na auta ciężarowe i osobowe, dane dotyczące skali zatrudnienia i bezrobocia, łączna liczba działań administracyjnych podejmowanych przez urzędników w ubiegłym roku. Po prezentacji raportu odbyła się krótka debata nad sporządzonym dokumentem, a po kilku minutach radni przeszli do głosowania. Wynik - 19 głosów za przy braku przeciwnych i wstrzymujących się.

Przy kolejnej uchwale dotyczącej sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu za ubiegły rok głos również zabrał starosta Kubeł. Oba dokumenty zostały wcześniej przeanalizowane zarówno przez komisje Rady Powiatu jak i Regionalną Izbę Obrachunkową. Sprawozdania zostały zaopiniowane pozytywnie. W głosowaniu podczas sesji radni jednomyślnie pozytywnie przyjęli projekt uchwały 20 głosami za przy braku przeciwnych i wstrzymujących się.

Dokładnie taki sam wynik dało głosowanie przy absolutorium dla starosty i zarządu powiatu - 20 głosów za, 0 przeciwnych i 0 wstrzymujących się.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
×