eOstroleka.pl
Polska,

ABW ma już film ze Smoleńska opublikowany przez portal eOstrołęka.pl (WIDEO)

REKLAMA
zdjecie 9637
Kadr z filmu, do którego dotarł portal eOstrołęka.plKadr z filmu, do którego dotarł portal eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 9637

Przekazaliśmy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nagranie ze Smoleńska, które zostało opublikowane przez nasz portal 1. lutego. Film został udostępniony ABW na podstawie zarządzenia wydanego przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

- Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie, prowadząca śledztwo w sprawie katastrofy samolotu TU-154M nr 101, po zamieszczeniu przez portal internetowy eostroleka.pl materiału filmowego przedstawiającego miejsce katastrofy, wydała zarządzenie o powierzeniu Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonania określonych czynności procesowych w zakresie przedmiotowego nagrania - powiedział nam płk Zbigniew Rzepa, rzecznik prasowy NPW.

Przypominamy. Film, w którego posiadanie weszliśmy, jest doskonałej jakości i zawiera sceny z pierwszych godzin po katastrofie rządowego TU-154.

Nagranie zostało zarejestrowane 10 kwietnia - prawdopodobnie kilka godzin po rozbiciu się samolotu - oraz dnia następnego.

Autor nagrania swobodnie porusza się po miejscu katastrofy. Chodzi między szczątkami tupolewa, rejestruje pracujących na miejscu strażaków, milicjantów i żołnierzy, robi zbliżenia fragmentów samolotu oraz ciał ofiar. Można z tego wywnioskować, że jest funkcjonariuszem którejś ze służb.

Na filmie widać ujęcia z miejsca katastrofy, jakie dotychczas nie były nigdzie publikowane. Zarejestrowano m.in. prace przy usypywaniu drogi dojazdowej do wraku; w tle niektórych ujęć słychać pracę pił.

Jak dotąd, w sieci nie pojawił się film o tak doskonałej jakości wykonany kilka godzin po katastrofie. Nagranie na pewno zostało zarejestrowane profesjonalną kamerą. Całość trwa ponad 10 minut.

FILM MOŻNA OBEJRZEĆ TUTAJ

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×