zdjecie 9799
zdjecie 9799
2020-02-13T12:52:52+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Adepci klas mundurowych z ZSZ 2 z certyfikatami MON. Egzaminy zdali wzorowo [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. archiwum szkoły
REKLAMA
2
0
6

Egzaminem z wiedzy teoretycznej i testem sprawności zakończył się I etap programu nauczania Edukacji Wojskowej realizowany w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce. Adepci „mundurówek” zaliczyli test wzorowo otrzymując certyfikaty sygnowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Projekt nauczania Edukacji Wojskowej realizowany był w ZSZ nr 2 w latach 2018 – 2020. Innowacyjny program otrzymał wsparcie finansowe z Ministerstwa Obrony Narodowej. W realizacji projektu wsparciem dla szkoły służyła Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostrołęce oraz 2. Ośrodek Radiotelegraficzny w Przasnyszu. Szkoleniem objęto klasy maturalne o profilach: technik pojazdów samochodowych, technik informatyk.

Program obejmował zajęcia teoretyczne i praktyczne, w tym także szkolenie poligonowe (obóz szkoleniowy). Część teoretyczna realizowana była w szkole, szkolenie praktyczne odbywało się na terenie Jednostki Wojskowej w Przasnyszu w formie wojskowych dni szkoleniowych.

Obowiązkowo na zakończenie realizacji programu w I półroczu klasy programowo najwyższej przeprowadzony został sprawdzian, który obejmował test teoretyczny, składający się z pytań z zakresu wiedzy przyswajanej w trakcie szkolenia oraz test praktyczny, obejmujący m.in. sprawdzian znajomości musztry, taktyki, szkolenia strzeleckiego, szkolenia medycznego, terenoznawstwa, rozpoznania wojskowego, szkolenia inżynieryjno – saperskiego, obrony przed bronią masowego rażenia, powszechnej obrony przeciwlotniczej.

Wiedzę i umiejętności uczniów oceniała komisja, w skład której weszli: przedstawiciele Jednostki Wojskowej w Przasnyszu, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce, Urzędu Miasta Ostrołęki i szkoły

Sprawdzian odbył się 20 stycznia 2020 r. na terenie Szkoły.

Adepci, którzy uczestniczyli w projekcie po zakończeniu nauki w szkole na potwierdzenie realizacji programu otrzymają certyfikat MON dla absolwenta i zaświadczenie dyrektora szkoły wraz z informacją o ocenie końcowej i zakresie realizowanego programu. Ponadto na świadectwie ukończenia szkoły wpisana zostanie ocena z przedmiotu Edukacja wojskowa.

Absolwent szkoły uczestniczący w programie nabędzie prawo do:
- odbycia skróconego szkolenia wojskowego dla ochotników, kończącego się złożeniem przysięgi wojskowej,
- pierwszeństwa w trakcie naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej,
- przyjęcia na studia wojskowe na preferencyjnych warunkach (dodatkowe punkty podczas procesu rekrutacji).

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×