Agnieszka Romaszewska-Guzy z wizytą w kadzidlańskim Kinie za Rogiem [ZDJĘCIA]
fot. UG w KadzidleSpotkanie z Agnieszką Romaszewską-Guzy odbyło się w środę, 21 września w Kinie za Rogiem w Kadzidle. Podczas spotkania z mieszkańcami gminy Kadzidło nie zabrakło rozmów o Wielkim Księstwie Litewskim, mnogoziemnej Rzeczypospolitej, dającej schronienie ludziom różnych wiar i różnych narodowości, o odważnych dziennikarzach białoruskich, którzy upominają się o niepodległość, o Związku Polaków na Białorusi i charyzmatycznej Andżelice Borys.
Agnieszka Romaszewska-Guzy wnikliwie opisała mechanizm autorytarnej władzy, ponury fenomen Łukaszenki, bolesną cenę płaconą za wieloletnią sowietyzację i rusyfikację, groźbę rosyjskiej ekspansji i potrzebę wspierania przez Polaków wolnościowych dążeń Białorusinów.
Agnieszka Romaszewska-Guzy spotkała się 22 września również z młodzieżą gimnazjalną z gminy Kadzidło. Opowiedziała o stanie wojennym, uwięzieniu, radiu „Solidarność”, Zofii i Zbigniewie Romaszewskich, swoich rodzicach, którzy należeli do najsłynniejszych przywódców antykomunistycznej opozycji.
Agnieszka Romaszewska-Guzy jest polską dziennikarką, założycielką i dyrektorką telewizji Biełsat, ekspertem zajmującym się Białorusią, wiceprezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Przyjechała do Kadzidła na zaproszenie wójta Dariusza Łukaszewskiego. Środowe spotkanie przygotowała dyrektor Wiesława Sobiech.



Zobacz również
Kadzidło - najlepsze wyniki w sieci Kino za Rogiem
Kadzidło: "Kino za Rogiem" otwarte [ZDJĘCIA]
Kino za Rogiem w Kadzidle
Promocja nowego tomiku wierszy Marcina Tomczaka w Kinie za Rogiem [ZDJĘCIA]
Cezary Łazarewicz w Kadzidle [ZDJĘCIA]
Kadzidło: Spotkanie z Karoliną Wichowską w Kinie za Rogiem [ZDJĘCIA]
Leszek Czyż w kadzidlańskim „Kinie za Rogiem” [ZDJĘCIA]
Marcin Meller z ekipą TVN-u w Kadzidle [ZDJĘCIA]
Spotkanie autorskie z Kazimierzem Brakonieckim [ZDJĘCIA]
Kalendarz imprez
| Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
| 29 | 30 | 1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 | 1 | 2 |




1
6
13
20