eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Agnieszka z Ostrołęki „słyszy głos Pana”. Ksiądz Natanek cytuje jej objawienia (WIDEO)

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
Ksiądz Piotr Natanek (fot. youtube)Ksiądz Piotr Natanek (fot. youtube)
REKLAMA

Na portalu Fronda.pl ukazał się artykuł dotyczący księdza Piotra Natanka. Autorka tekstu opisuje głoszone przez niego kazania, dla których, jak się okazuje, inspiracją są m.in. wizje 33-letniej mieszkanki Ostrołęki.

Zwolennicy księdza Natanka często podnoszą argument, jakoby z nie wiadomych powodów zakazywane mu było nauczanie. Tymczasem „Komunikat Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego w sprawie sankcji kanonicznych podjętych wobec ks. Piotra Natanka” z dnia 20 lipca 2011 r. ściśle powiadamia, że „Podstawą niniejszej decyzji jest ostentacyjnie okazywane przez ks. Piotra Natanka nieposłuszeństwo, polegające na uporczywym głoszeniu przezeń niezgodnych z nauką Kościoła poglądów (…) opartych na prywatnych objawieniach”, także we wcześniejszym oświadczeniu z dnia 23 maja 2011 r. jest skonkretyzowano, że ks. Natanek „ucieka się do apokaliptycznych wizji, niepotwierdzonych prywatnych objawień.”

Co to za objawienia? Niby jest to tajemnica tego miejsca, ale użytkownicy Forum Frondy zostali szerzej poinformowani o sprawie przez osobę, która podpisała się nickiem „Sagitarius”, informuje ona, że ks. Natanek doświadczany trudnościami z przełożonymi „Przeżył okres załamania, chciał nawet rzucić kapłaństwo, bardzo kochał to co robił. I w tym ciężkim okresie pojawia się na jego drodze Agnieszka rodem z Ostrołęki która od jakiegoś czasu ma tzw. prywatne objawienia, słyszy głos Pana, NMP i świętych. Przez nią ksiądz dostaje orędzie, że ma być Jego głosem, długo się przed tym broni lecz w końcu kapituluje gdy Pan mówi mu o rzeczach znanych tylko jemu i Bogu. Tak się zaczyna ich duchowa współpraca. Pan nakazuje im aby porzucili swoje dotychczasowe życie i zamieszkali na pustelni u rodziców księdza gdzie zawsze latem prowadził rekolekcje dla dzieci. Z czasem rodzi się z niczego TV Internet. Agnieszka cały czas otrzymuje orędzia które na bieżąco ksiądz głosi na kazaniach. Temat posłuszeństwa też jest precyzyjnie wyjaśniony przez samego Pana Jezusa w którymś z kazań. Msze św. w tygodniu rzadko są krótsze niż dwie godziny, ileż pięknego wielbienia Boga , jaki żar serca nigdzie wcześniej przeze mnie niewidzianego. Co się tyczy samej Agnieszki to zapewniam, że to wiarygodna, skromna i pełna pokory 33-letnia panna”.

Mniej więcej takie same wiadomości o Agnieszce publikowane są razem z niektórymi umieszczanymi w internecie kazaniami na You Tube, w których ksiądz Natanek cytuje „Orędzia”, z których dowiadujemy się szczegółów: „Agnieszka urodziła się około 33 lat temu a zażyłość z Panem Jezusem rozpoczęła się w 2000 roku. Pierwsza rozmowę miała z Janem Ewangelistą 26 lutego 2009 roku a następne 27 listopada 2009 roku z Panem Jezusem i od tego czasu Jezus przekazuje orędzia aż do dziś.”

Istnienie owej Agnieszki potwierdzają wypowiedzi księdza Małkowskiego, umieszczone na stronie internetowej Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy w nagraniu „Kontrowersje wokół ks. Natanka”, gdzie ponadto dokonuje wstępnej analizy teologicznej wskazując na konkretne nieprawidłowości w przekazie objawień: „(…) prędkie powoływania się na objawienia, które otrzymują osoby z jego kręgu między innymi Agnieszka, Małgorzata, ale szereg też innych osób, osoby zaprzyjaźnione z nim, które wciąż rozmawiają z Matką Bożą, z Panem Jezusem. Te przesłania notują, ks. Natanek je publikuje, powołuje się w kazaniach, choćby w kazaniu niedzielnym z 17 lipca , powołuje się na niedawne przesłanie, które otrzymała jego znajoma od Matki Najświętszej. Treść tych przesłań jest najczęściej słuszna, natomiast taka pewna skwapliwość i łatwowierność, gdy chodzi o przejmowanie tych przesłań w całości, a są tam pewne elementy dziwne, dziwaczne, zwłaszcza personalne”.

Tutaj cały artykuł Frondy: Czy rodzi się nowa sekta

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×