eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Akcja “Aktywni Charytatywni” w Ostrołęce. To gratka dla fanów MTB i BMX i turystyki rowerowej!

REKLAMA
zdjecie 2143
fot. Energa.plfot. Energa.pl
REKLAMA

Już jutro w Ostrołęce odbędzie się akcja “Aktywni Charytatywni”. Będzie to doskonała okazja do zabawy na dwóch kółkach na urokliwej trasie, o walorach, które docenią fani turystyki rowerowej, fani MTB czy BMX. A każdy pokonany kilometr to dodatkowe wsparcie potrzebujących.

Akcja “Aktywni Charytatywni” to program społeczny realizowany przez Energę od 2014 roku, skierowany do pracowników Grupy ORLEN, ich rodzin, znajomych i przyjaciół, którzy dbając o swoje zdrowie wspierają najbardziej potrzebujących. Wspólnie jak dotąd udało się pokonać prawie 4 miliony km.

Założeniem akcji jest aktywność w dowolnej formie – spaceru, biegu, jazdy na rowerze, hulajnodze, rolkach czy inne. Swoją aktywność uczestnicy monitorują za pośrednictwem dowolnie wybranej przez siebie aplikacji. Każdy przebyty kilometr jest dodawany do wspólnej puli kilometrów uczestników programu. Jeśli w określonym czasie uda się uczestnikom przekroczyć założony pułap kilometrów, środki pieniężne zostaną przekazane przez Fundację Energa wybranym domom dziecka oraz placówkom opieki.

Okazję do wsparcia działań fundacji oraz wspólnej, aktywnej zabawy na rowerach, hulajnogach, podczas spaceru czy joggingu będą mieli także mieszkańcy Ostrołęki i okolic. Już jutro o godzinie 13:00 na terenie przy Energe Elektrownie Ostrołęka przy ulicy Elektrycznej 5.

Podobnie jak to było w Gdańsku, także i w Ostrołęce uczestnicy będą mieli okazję wykręcić kilometr po kilometrze, przyczyniając się do osiągnięcia wspólnego celu. Każdy kilometr – wybiegany, przejechany na rowerze lub ten pokonany podczas spaceru zostanie odnotowany i zamieniony na złotówki.

Trasę w Ostrołęce przygotował zasłużony na rzecz programu ACHA pracownik Leszek Zagroba, który osobiście chciałby zaprosić do akcji:

„Kochane Kurpsioki, trasa przygotowana została z myślą o wesołej przejażdżce w trakcie przyjemnej akcji. Jest łatwa, prosta, nieskomplikowana i radosna. Zawiera elementy dla kolarzy, turystów rowerowych, tyci tyci akcent dla miłośników MTB i dzieci na BMX (z naciskiem na dzieci). Nic tylko dosiąść dwukołowego rumaka i pomknąć całe 1,4 km. Nie zdążycie się obejrzeć a już będziecie na mecie z hasłem na ustach ,,przeszły mi dreszcze, proszę o jeszcze”. To już 10. jubileuszowa edycja, więc siadajcie na rowery dumnie i przybywajcie tłumnie!”

W trakcie akcji czekają na Was również inne drobne atrakcje:

  • Udostępniony zostanie serwis rowerowy,
  • Przeprowadzony zostanie Quiz, gdzie będziecie mogli wygrać drobne upominki.
  • Sprawdzicie wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego.
  • Ponadto, aby umilić Wam czas spędzony na wydarzeniu, przygotowano także strefę chillout.

Wydarzenie odbędzie się w dniu 29.06.2023 r. (czwartek), przy ul. Elektrycznej 5 w Ostrołęce, w godzinach od 13 do 15 (teren przy Energa Elektrownie Ostrołęka SA).

W celu dokładnego śledzenia swoich postępów i zarejestrowania przechodzonych lub przejechanych kilometrów, udostępniono platformę online na stronie www.acha.energa.pl. Będziecie mieli możliwość wpisywania swoich osiągnięć, co pozwoli na bieżąco monitorować postępy w osiąganiu zamierzonego celu.

Źródło: Grupa Energa

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
×