2021-12-29T10:33:01+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Akcja centralizacja. Czy dojdzie do zmian w obsłudze miejskich jednostek?

REKLAMA
REKLAMA
0
1
5

Zespół do Obsługi Jednostek Organizacyjnych Miasta Ostrołęki może poszerzyć swoje kompetencje o wspólną obsługę BHP miejskich jednostek. Z kolei przedszkola mogą mieć wspólną obsługę informatyczną. To propozycja, którą przedstawiono radnym na ostatnią sesję w tym roku.

Dotychczas wspólna obsługa była zapewniona w zakresie prowadzenia rachunkowości jednostek obsługiwanych, spraw płacowych pracowników jednostek obsługiwanych, sporządzania sprawozdawczości finansowej, budżetowej w zakresie operacji finansowych i statystycznej jednostek obsługiwanych, prowadzenia rozliczeń z Urzędem Skarbowym, ZUS i innymi instytucjami w stosunku do miejskich jednostek organizacyjnych, zaliczanych do sektora finansów publicznych oraz nadzór, prowadzenie czynności konserwacyjnych i remontowych w szkołach i placówkach oświatowych.

Już niedługo ten zakres może zostać poszerzony. O kwestie BHP. Dlaczego?

- Poszerzenie zakresu obsługi o prowadzenie czynności służby BHP będzie korzystne nie tylko ze względu na obniżenie nakładów finansowych, ale także z uwagi na możliwość ujednolicenia prowadzonych działań z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Osobą odpowiedzialną za wykonywanie zadań będzie dotychczasowy pracownik Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo – Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce – starszy inspektor ds. BHP - poinformowano w projekcie uchwały, który przedłożony zostanie radzie miasta.

Pojawił się też inny projekt uchwały - dotyczący wspólnej obsługi informatycznej ostrołęckich przedszkoli. Tu czytamy z kolei:

Wspólna obsługa informatyczna przedszkoli miejskich ma na celu ograniczenie kosztów jednostkowego zawierania umów 11 przedszkoli miejskich z firmą zajmującą się obsługą informatyczną. Przedszkola nie ponoszą wtedy kosztów związanych ze stworzeniem miejsca pracy. Koszty związane ze świadczeniem jednostkom obsługiwanym usług z zakresu wymienionego pokryte zostaną przez Urząd Miasta Ostrołęki.

Oba projekty rozpatrzą miejscy radni - 30 grudnia 2021 r.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×