zdjecie 8795
2021-05-02T12:16:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Akcja "elektrownia" trwa od 13 lat. Wpompowano fortunę! Do trzech razy sztuka?

REKLAMA
REKLAMA
3
6
48

Za rządów PiS w budowę elektrowni w Ostrołęce, której elementy właśnie są rozbierane, wpompowano niemałe pieniądze. Najgłośniej krzyczą o tym politycy Platformy Obywatelskiej, choć warto przypomnieć, że w czasach ich rządów również nie szczędzono milionów na projekt zainaugurowany, gdy premierem był Donald Tusk. Tymczasem, trwają dywagacje, czy będzie podejście numer trzy do elektrowni.

Sprawa elektrowni Ostrołęka C stała się politycznym orężem na najwyższym poziomie. Nazwa naszego miasta odmieniana jest przez wszystkie przypadki, w Ostrołęce odbywają się konferencje prasowe, o elektrowni mówi się też podczas konwencji krajowych.

Na ten przykład, w tym tygodniu lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka mówił: "Nie można wierzyć tym, którzy sprzeniewierzają polskie środki np. na inwestycje 2-miliardowe w Ostrołęce, które dziś są wyburzane". Tylko, że Platforma Obywatelska jest ostatnim ugrupowaniem, które powinno się w tej kwestii wypowiadać, upominając innych. To właśnie za czasów rządów PO-PSL rozpoczęto pompowanie pieniędzy w projekt elektrowni.

Wydane miliony...

Decyzję o budowie elektrowni węglowej elektrowni Ostrołęka C podjęto w 2008 roku. Premierem był wówczas Donald Tusk.

W latach 2008-2012 na zlecenie Energa SA wykonano 10 analiz opłacalności projektu elektrowni Ostrołęka C na węgiel. W końcu pojawiły się coraz bardziej restrykcyjne wymogi środowiskowe. Od stycznia 2012 roku cztery kolejne analizy wskazały na niespełnianie minimalnych warunków projektu. W końcu zdecydowano o wstrzymaniu budowy.

Na dzień decyzji o wstrzymaniu realizacji inwestycji, tj. 14 września 2012 r., pozyskano: większość gruntów, pozwolenia na budowę, decyzje środowiskowe oraz wykonano: część wycinki drzew, makroniwelacji i robót budowlanych. Zawarto 19-letnią umowę na dostawy węgla z Lubelski Węgiel Bogdanka S.A., a postępowanie na wybór generalnego wykonawcy było znacznie zaawansowane.

Łączne nakłady inwestycyjne związane z budową bloku energetycznego Ostrołęka C, obejmujące zakup gruntów, inwentaryzację oraz fizyczną wycinkę drzew, roboty budowlane, opłatę za przyłączenie, doradztwo projektowe i inne, wyniosły na koniec lutego 2012 r. 182 mln zł. Z informacji Zarządu ENERGA SA wynika, iż łączne koszty funkcjonowania spółki Elektrownia Ostrołęka SA za lata 2009-2012 wyniosły 8,9 mln zł.

Jakie były dokładne wydatki za czasów rządów PO-PSL na elektrownię, której ostatecznie nie zbudowano? Też chcielibyśmy wiedzieć, ale Ministerstwo Aktywów Państwowych nie dysponuje takimi danymi. W odpowiedzi na naszą prośbę o informację, odprawieni zostaliśmy z kwitkiem.

... i to nie koniec

Po ośmiu latach rządów PO-PSL Polacy byli już zmęczeni jakością rządów prezentowanych przez liberałów. Afera podsłuchowa przypieczętowała los Platformy. Na horyzoncie pojawili się konserwatyści z Prawa i Sprawiedliwości, którzy za punkt honoru postawili sobie pokazanie, że może istnieć polityka inna niż prezentowana przez PO. W odpowiedzi na decyzje PO, padały zapowiedzi zrobienia czegoś dokładnie odwrotnego.

W końcu padło hasło: Ostrołęka. Platforma elektrowni na węgiel nie chciała, więc... - Deklaruję, że powstanie tu elektrownia - mówiła przy Krańcowej kandydatka na premiera Beata Szydło.

Co było dalej, wszyscy wiemy. Inwestycję węglową wznowiono za wszelką cenę, a była to cena wysoka. W sierpniu 2020 roku wicepremier Jacek Sasin wyliczał koszty związane z budową elektrowni Ostrołęka C:

  • 912,5 mln zł - jako kapitał zakładowy Spółki Elektrownia Ostrołęka Sp. z o.o. (dalej: Spółka), przy czym po 50% udziałów Spółki przypada na ENEA S.A. i ENERGA S.A.
  • 58 mln zł - tytułem pożyczki wypłaconej Spółce na mocy umowy pożyczki z dnia 17 lipca 2019 roku, przy czym wierzytelność z tytułu umowy pożyczki przysługuje po połowie ENEA S.A. i ENERGA S.A.
  • 177 mln zł tytułem pożyczki udzielonej spółce na mocy umowy pożyczki z dnia 23 grudnia 2019 roku (zawartej na maksymalną kwotę 340 mln zł, wypłacaną w transzach), przy czym wierzytelność z tytułu umowy pożyczki przysługują ENEA S.A. i ENERGA S.A.

Razem - ponad miliard sto milionów złotych. Od tego czasu koszty na pewno wzrosły, a obecnie dochodzi jeszcze zapłacenie za rozbiórkę niepotrzebnych pylonów na budowie elektrowni. Mimo tego, że rządy liberałów i konserwatystów zostawiły w Ostrołęce grube pieniądze, to planowane jest podejście numer trzy.

Do trzech razy sztuka?

Kiedy ruszy budowa elektrowni gazowo-parowej w Ostrołęce? - to pytanie prezes Orlenu Daniel Obajtek usłyszał niedawno w rozmowie z "Parkietem". Odpowiedź była jasna:

Za kilka tygodni planujemy podpisanie umowy z generalnym wykonawcą inwestycji dotyczącej CCGT w Ostrołęce. Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, projekt realizujemy w kooperacji z Energą i PGNiG. Obecnie opracowywane są szczegóły dotyczące współpracy.

Tylko czy stać nas na podejście numer trzy? Czy przysłowie "do trzech razy sztuka" się sprawdzi? I w końcu - czy ktoś odpowie za dotychczasowe wydatki? Na odpowiedź przyjdzie nam pewnie sporo poczekać...

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~PIS da?, 12:47 02-05-2021,   52%
Wpompowano miliardy za PIS, a teraz wyburzają.  
odpowiedz   •   oceń :  
~taka prawda, 13:38 02-05-2021,   17%
@~PIS da? Zastanawiam się czy ktoś do końca przemyslał wyburzanie tych szybów windowych , przecież nawet gdyby kocioł gazowy był nieco niższy to i tak potrzebne będą windy , a koszt zabudowy obydwu szybów w zarys jednego budynku , nawet troche zadużego w stosunku do samego  kotła jest i tak o wiele mniejszy niż burzenie istniejących szybów i ponowne wznoszenie drugich pylonów tylko przesuniętych 15 m w inne miejsce. Lokalizacja Szybu windowego nie ma znaczenia dla technologicznego funkcjonowania kotła gazowego , czy węglowego , czy atomowego
odpowiedz   •   oceń :  
~PRL bis ''nam się należ, 13:45 02-05-2021,   61%
@~taka prawda Poseł po odejściu z klubu PiS: brzydziło mnie już to wszystko
- Przypominają mi się czasy komuny. Naprawdę nie mogłem już patrzeć na to, kogo zatrudnia się w państwowych firmach. Przecież tam umieszczono tabuny różnego rodzaju Dyzmów, karierowiczów, ludzi po prostu niekompetentnych - mówi Onetowi Andrzej Sośnierz, poseł związany z Jarosławem Gowinem, który właśnie opuścił klub parlamentarny PiS.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/andrzej-sosnierz-po-odejsciu-z-klubu-pis-brzydzilo-mnie-to-juz-wszystko/df08hvx,79cfc278
odpowiedz   •   oceń :  
~mało czasu masz..., 15:05 02-05-2021,   47%
@~PRL bis ''nam się należ co masz we łbie, że czytasz onet ???
sieczę,, syf...
w akcji protestu o nic ...np. o to, że w orlenie w hot dogach są polskie parówki
-  podpalisz się ...
odpowiedz   •   oceń :  
~ha ha ha, 15:12 02-05-2021,   50%
@~mało czasu masz... Przecież to jest wypowiedz byłego posła PIS, nie umiesz czytać po polsku trollu?
odpowiedz   •   oceń :  
~Bawmy się, 20:17 02-05-2021,   40%
@~mało czasu masz... Dług kraju 1,5 bln zł
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 06:51 03-05-2021,   15%
@~PRL bis ''nam się należ Nie dostał stołka i odszedł.
odpowiedz   •   oceń :  
~Nam się należy, 09:11 03-05-2021,   80%
@~tępiciel lemingów ty dostałeś stołek w elektrowni i zostałeś
odpowiedz   •   oceń :  
~olo, 13:13 02-05-2021,   46%
wpompowano miliony - jak ja podziwiam was za obiektywizm... na kul ciule idźcie, bo do dziennikarstwa  ni uja się nie nadajecie.
odpowiedz   •   oceń :  
~tw, 13:22 02-05-2021,   44%
@~olo ktoś ci kazał czytać?  
odpowiedz   •   oceń :  
~elooo, 14:28 02-05-2021,   19%
@~tw widzę, że po kulu jesteś i poczułeś się odrobinę dotknięty... nie przejmuj się, od tych po kulu nie wymaga się zbyt wiele.  
odpowiedz   •   oceń :  
~tw, 14:57 02-05-2021,   58%
@~elooo kul uczelnia jak każda inna, natomiast widzę że jako pisowiec jesteś zaślepiony na maksa. tvpis sie nie czepiasz choć tam płacisz podatki..
odpowiedz   •   oceń :  
~tw, 13:32 02-05-2021,   17%
I dlaczego ludzie dalej wybierają POPiS? Czemu nie Polska 2050 lub Konfederacja?
odpowiedz   •   oceń :  
~MARKo, 13:52 02-05-2021,   28%
@~tw Ludzie wybieraja popis bo tak im podpowiada telewizja. Włącz najpierw fakty tvn a pózniej wiadomosci tvp .. dwie rożne Polski. zależy kto jaka telewizje oglada ten tak głosuje.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Aleks, 13:54 02-05-2021,   47%
@~tw Po pierwsze nie łącz PO z PiS. To zupełnie inne partie. PO to typowa partia chadecja. PIS to skrajna prawica. Po drugie Konfederacja to taki PiS jeszcze bardziej na prawo
Jak ludzie mieli głosować na partię Hołowni, skoro w poprzednich wyborach jej jeszcze nie było. Nie każdy ufa kolejnemu ostentacyjnemu katolikowi. Może więcej laickości w tym kraju by się przydało, a mniej kadzidła i wody święconej?
odpowiedz   •   oceń :  
~mario, 14:11 02-05-2021,   34%
@~Aleks PiS skrajna prawica? no bez jaj! przecież opieraja sie na socjalu, gdzie im do prawicy. Za to PO to przede wszystkim partyjka wielkomiejskich elit którzy myślą że jak są z warszafki to wszystko im wolno
odpowiedz   •   oceń :  
~Aleks, 14:26 02-05-2021,   46%
@~mario NASDAP też rozdawało socjał dla ludu. Tak, PiS to skrajna prawica, która otumaniła ludzi gorzej wykształconych populistycznymi hasłami i dała też szanse różnym BMW Obajtkom, Czarnkom, Czartoryskim, Szydłom na karierę.
PO nie jest partią elit, a właśnie centroprawicową. W PO jednak bardziej szanują ludzi wykształconych. PIS zdobył poparcie ludu napuszczając np. na wykształciuchów.
odpowiedz   •   oceń :  
~głąby w PO, 15:10 02-05-2021,   47%
@~Aleks " Ciekawie wyglądają również dane o wykształceniu... . Z danych zgromadzonych w partyjnej bazie wynika, że tylko podstawówkę ukończyła połowa z nich (14,1 tysiąca osób). Niemal tyle samo działaczy PO (14,6 tysiąca) pochwaliło się wyższym wykształceniem "

WYKSZTAŁCIUCHY NIE MA CO ?
Głąby  PO POdstawówce

a jachira
a harwich - chyba tylko podstawówka  
odpowiedz   •   oceń :  
~Aleks, 15:12 02-05-2021,   53%
@~mario Jeszcze jedna uwaga. Kaczyński to nie człowiek z ludu, ale człowiek, który ludu się boi i ludem gardzi. On się urodził w inteligenckiej i wpływowej rodzinie na Żoliborzu. Chodził do elitarnego warszawskiego liceum, a jak się noga powinęła, to w zdaniu matury pomogły znajomosci w partyjnych sferach. Potem studia, doktorat i polityka. Teraz żyje w swojej willi odizolowany od zwykłych obywateli. Jest oczywiście cholernie zakompleksiony. Nie nauczył się żadnego języka obcego, nie podróżował po świecie, nie ułożył sobie życia prywatnego.
Teraz porównaj sobie z Tuskiem, który potrafił zarabiać na życie w pewnym momencie fizyczną pracą. Kto lepiej będzie reprezentował obywateli. Żyjący w odrealniony świecie Kaczyński czy Tusk.
Duda to też nie gość z ludu, a człowiek urodzony w krakowskiej rodzinie profesorskiej. Absolwent UJ z doktoratem. Niestety gość ze zwichniętą psychiką fanatyzmem religijnym rodziców nie potrafiący samodzielnie o czymkolwiek zadecydować.
Trzaskowskiego z PO można uznać za elitę. Nie jest on jednak oderwany od rzeczywistości, ani pozbawionym samodzielnej oceny religijnym fanatykiem.
Bycie elitą nie jest czymś złym, chyba że jest się zakompleksioną elitą pozbawioną jakiejkolwiek samodzielności. Z Ostrołęki znam trochę osób, które można spokojnie do warszawskiej elity zaliczyć. Doszły do tego nie tylko dzięki własnemu intelektowi i pomocy rodziny, ale przede wszystkim dzięki ciężkiej  pracy i solidności. PiS takich ludzi ukazuje za wrogów ludu.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Aleks, 15:57 02-05-2021,   48%
@~głąby w PO Coś niezbyt precyzyjne te informacje. Pani Jachira ma skończone studia wyższe. Pani Hartwich wykształcenie średnie. Pani Hartwich reprezentuje rodzicie dzieci niepełnosprawnych, dlatego została wybrana do Sejmu. Na stanowiska rządowe PO wybierali ludzi solidniej przygotowanych niż PiS. Niewielu profesjonalistów chce mieć cokolwiek z PiS wspólnego.
Przypominam raz jeszcze. Kaczyński zdał maturę dzięki znajomościom wśród PRLowskiej wierchuszki. Zwykły oszust jest waszym guru.  
odpowiedz   •   oceń :  
~abc, 11:49 03-05-2021,   0%
@~Aleks Ale się rozpisałeś. Gorzej wykształceni z moich znajomych głosują na KO  i jeszcze się z tym produkują na fejsach; chwalą, Byk na byku w tworzonych przez nich zdaniach. Miałem okazję  z niektórymi pracować. Wszystko im przeszkadzało w socjalu  tylko łożenie na prywatną placówkę, w której się lenili i dziećmi nie zajmowali tak jak  powinni  to już im  nie przeszkadzało.  A państwo łożyło i łoży w subwencjach właścicielowi, który utworzył przechowalnię słabych pracowników, udając że coś robią dla dzieci z niepełnosprawnościami. Taka jest prawda o tych wszelkiej maści krzykaczach. A wykształcili się na w Pułtusku, WSESIE,WSAPIE i jeszcze kilku mało znanych uczelniach produkujących tego typu specjalistów. Roszczeniowe panie wolały popijać kawkę i omawiać rodziców niż wykonywać swoje obowiązki. Zasłużyły na podwyżki?  
odpowiedz   •   oceń :  
~abc, 12:00 03-05-2021,   0%
@~Aleks Pani Hartwich nie wie jak niektórzy prowadzą takie placówki. Oni na fejsie też zamieszczają na posty o wspieraniu rodziców, więc nieźle się tuszują. Pan Kleczkowski (popatrzcie ja głosował w sprawie protestów rodziców dzieci z niepełnosprawnościami za rządów PO; a za rządów PiSu bezczelnie wbił z kamerą i nagrywał; udając że popiera).  
odpowiedz   •   oceń :  
~Aleks, 12:51 03-05-2021,   100%
@~abc Statystycznie więcej osób gorzej wykształconych głosuje na PiS i bardziej roszczeniowych. Jednostkowe przypadku to nie reguła. KUL, UKSW (dawne ATK) niczym się nie różnią od WSAP ( czyż nie Pawłowicz tam wykładała) czy uczelni w Pułtusku , ale nieźle wyciągają kasę podatników.
Przejdź się po najlepszych polskich uczelniach i zobaczysz jak tam PiS kochają. Porozmawiaj z informatykami, inżynierami, naukowcami, dobrymi prawnikami po najlepszych szkołach wyższych.
Ziobro ledwo skończył prawo na 3. Przyłębska to kolejny przykład BMW na eksponowanym stanowisku. Obajtek szkoda nawet gadać. Dr Jaki, kolejna tuza intelektu. Czarnek robi wszytko, aby pompować kasę w KUL i uczelnię Rydzyka. Tak zmienił punktacje czasopism naukowych, że na dobrze punktowanych miejscach znalazły wydawnictwa min. KUL, które nic z nauką nie mają wspólnego.
Jego byle jaki dorobek naukowy nagle jednak zyskuje na wartości. PiS nie ma dobrze przygotowanych kadr, którymi może obsadzać wysokie stanowiska.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Aleks, 15:01 03-05-2021,   100%
@~abc Pani Hartwich jest matką niepełnosprawnego syna. Ona dobrze wie jak wyglada życie osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
Kleczkowski nie jest i nie był posłem  
odpowiedz   •   oceń :  
~Aleks, 15:07 03-05-2021,   100%
@~abc Właśnie podrzucono mi wywiad z prof. Gierelakiem w Rzepie.
Świetnie pokazuje jak PiS traktuje profesjonalistów. PiSiwscy aparatczycy kompletnie zignorowali rady medycznej misji WIM w Lombardi dotyczące walki z pandemią. Liczył się efekt medialny a nie życie Polaków.
Kadry PiS to typowe BMW
odpowiedz   •   oceń :  
~abc, 16:46 03-05-2021,   -
@~Aleks Kleczkowski nie jako poseł, a jako radny nie poparł protestu rodziców dzieci z niepełnosprawnościami. Radni też głosują ;)
odpowiedz   •   oceń :  
~abc, 16:58 03-05-2021,   -
@~Aleks Wiem jaki stosunek jest do PiS  na najlepszych uniwersytetach  ;) Co nie zmienia faktu, że w Ostrołęce, naczelni z KO (po głębszym zbliżeniu, mieli by taką samą opinię). Co do uczelni - tak wiadomo, że wykładowcy mogą być z UW w Pułtusku na zlecenie  (ale zdolności i umiejętności przyswajania wiedzy przez studentów nie te same, więc proszę nie poporównywać tych papierów).  Pani Hartwich - wiem kim jest ;) I zapewniam, że placówka o której napisałem mogłaby być przykładem jak dzieci z niepełnosprawnościami nie należy traktować (mogłoby być dla tej pani dodatkowym argumentem do dalszej walki, mimo że prowadzący jest ze środowiska popierającego  KO).  
odpowiedz   •   oceń :  
~Aleks, 17:59 03-05-2021,   100%
@~abc Ależ KUL czy uczelnia Rydzyka poziomem studentów nie różni się od uczelni w Pułtusku. Poziom wykładowców na KUL czy u Rydzyka to żenada. Uczelnia w Pułtusku chociaż nie doi państwowej kasy na taką skalę.
Nie każdy polityk KO to człowiek, któremu bym zaufał W PiS nie spotkałem nikogo godnego wyboru.. Przeczytałeś wywiad. Rząd PiS doprowadził przez swój populizm i nieudolność do niewyobrażalnej tragedii w czasie pandemii olewając kompletnie specjalistów. Morawiecki i obydwaj ministrowie zdrowia powinni za to odpowiedzieć karnie. Właśnie dlatego najlepsi prawnicy, lekarze, naukowcy mają tak zły stosunek do polityków PiS. To jest zbieranina BMW, psychopatów i fanatyków religijnych. Wśród wyborców PiS jest dużo porządnych, ale otumanionych ludzi. Nie każdy wyborca KO czy SLD to kryształ. Głosując zawsze wybieramy opcję naszym zdaniem najlepszą. Uczciwy i świadomy tego co się dzieje człowiek nie zagłosuje na PiS czy Konfederację ( i jest istotne).
Jeśli w znajomym ośrodku coś złego się dzieje to staraj się to zmienić. Pani Hartwich nie może być wszędzie. Skąd ma znać sytuację np w Ostrołęce. Ja znam szkolną psycholog po KUL, która nic nie robi, ale jest nie do ruszenia, bo ma kościołkowe znajomości.  
Mój znajomy jak w jakiś szkole wyższej próbowano na mim wymusić zaliczanie zajęć każdemu, podziękował za współpracę.
odpowiedz   •   oceń :  
~KODowica precz!!!, 13:34 02-05-2021,   50%
POsKOmuchy płaczą bo przecież ta kasę i jeszcze więcej można było zaNitrasic, jak robili za "rządów" rudego i jego bandy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Aleks, 13:49 02-05-2021,   56%
@~KODowica precz!!! Kasa jest bezpieczna w kieszeniach lokalnych PiSiwskich polityków i rożnej maści Obajtków.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Antykomuch, 13:50 02-05-2021,   53%
@~KODowica precz!!! Plik , pluj . Typowy PiS okomuch z pogardą do suwerena
odpowiedz   •   oceń :  
~Eeeee, 14:24 02-05-2021,   64%
@~Aleks Rozliczyć każdy grosz
Dość już tego  
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 02:45 03-05-2021,   34%
@~Eeeee Zacząć od przerwanej budowy elektrowni w 2012 roku.
odpowiedz   •   oceń :  
~patriota, 08:26 03-05-2021,   80%
@~tępiciel lemingów powiedz lepiej za ile sprzedałeś swój honor, godność i patriotyzm.
odpowiedz   •   oceń :  
~Malarz, 09:12 03-05-2021,   75%
@~patriota Nic nie sprzedał, gdyż ta rumiana gnida nie wie co to jest honor, godność czy patriotyzm.
odpowiedz   •   oceń :  
~a jednak, 13:49 02-05-2021,   39%
Frajerstwo - to co zrobiono za czasów PO nadaje się dla każdej elektrowni. A może dzięki temu powstanie elektrownia jądrowa?  
odpowiedz   •   oceń :  
~Marko, 13:54 02-05-2021,   15%
Kompromitacja popisu. Zanim cokolwiek sie zacznie to trzeba mieć po pierwsze konkretny plan a po drugie finansowanie. A oni aby zaczac i jakoś to bedzie
odpowiedz   •   oceń :  
~Monisia, 14:21 02-05-2021,   63%
W reklamówce pana Janusza było co nieco
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 14:26 02-05-2021,   33%
@~Monisia Legalnego.
odpowiedz   •   oceń :  
~bleee, 14:31 02-05-2021,   74%
@~tępiciel lemingów ale napisz, jaki poważny człowiek, prezydent 50 tysięcznego miasta trzyma 40 tysięcy polskich złotych w reklamówce w wynajmowanym mieszkaniu... no napisz kto tak robi i dlaczego
odpowiedz   •   oceń :  
~TYLKO ZIMNO..., 15:11 02-05-2021,   78%
@~bleee Masz rację najlepsza KASZANA ....
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 02:57 03-05-2021,   28%
@~bleee Napisz, czy policja bez sprawdzenia prawa do pieniędzy odda skradzione temu kto się zgłosi po nie?

Napisz, czy policja odda skradzione z wynajmowanego mieszkania pieniądze temu kto się zgłosi bez sprawdzenia ich pochodzenia? Napisz czy tak policja zrobi. Trzeba się było zgłosić po nie.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Tak mówi PIS, 08:28 03-05-2021,   80%
@~tępiciel lemingów PO nazywają komuchy i złodzieje,  a sami mówią , że im się należy.
odpowiedz   •   oceń :  
~bleee, 10:20 03-05-2021,   100%
@~tępiciel lemingów a ty znowu udajesz, że nie rozumiesz co się do ciebie pisze. wijesz się i piszesz te dyrdymały. Powtórzę więc - napisz jaki poważny człowiek, prezydent 50 tysięcznego miasta, trzyma kilkadziesiąt tysięcy złotych w reklamówce w wynajmowanym mieszkaniu. No napisz dlaczego tak się powinno robić. Nie rozumiem, jak w dobie elekronicznych przelewów, kart płatniczych, ktoś wybiera taką formę przygotowania pieniędzy do zapłaty za telewizor. Pomijam zupełnie fakt legalności pieniędzy. Zroumiałeś??
odpowiedz   •   oceń :  
~Kociak, 21:25 02-05-2021,   74%
Panie Januszu po co mieszkanie wynajmowałes na mieście jak w nim nie mieszkałeś ?? Po co trzymałeś tam reklamówkę z olbrzymia kasą?? Po co?
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 02:48 03-05-2021,   25%
@~Kociak Na kupno telewizora. 4 wypłaty to olbrzymia kasa? Policja oddała skradzione pieniądze prawowitemu właścicielowi po udowodnieniu ich własności. To legalne pieniądze pana Janusza.
odpowiedz   •   oceń :  
~nam się należy, 08:23 03-05-2021,   91%
@~tępiciel lemingów 40 tysięcy na telewizor? oj Ci katolicy  
odpowiedz   •   oceń :  
~Tawariszcz Robert, 21:29 03-05-2021,   100%
Arkadiusz siedzi i smaruje komentarze sam bo Mamut jinternietu nie panimaju. Dzielnie sołdat Czaruś broni tawariszcza Kociaka i jego zasobnej w kasę reklamówki w wynajmowanym mieszkaniu w ktorym nie mieszkal tylko trzymał reklamówke. Do trzymania reklamówki z grubą kasą nada czy nie nada wynajmować mieszkania i w nim nie mieszkać? Skażi mienia. O co tu chodzi  
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
×