eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Akcja „Mała książka – wielki człowiek” w ostrołęckiej bibliotece [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Miasta w Ostrołęcefot. Urząd Miasta w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 4973

Do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce ponownie zawitała ogólnopolska kampania „Mała książka – wielki człowiek” organizowana przez Instytut Książki. W jej ramach wykwalifikowani edukatorzy przeprowadzili zajęcia z najmłodszymi czytelnikami.

Na zajęcia realizowane w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” zaproszono grupę przedszkolną Żabki z Miejskiego Przedszkola nr 8 Kraina radości oraz klasę 3 d ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce. Zajęcia przeprowadzili wykwalifikowani edukatorzy z Instytutu Książki.

Miejska biblioteka proponuje dzieciom w wieku 3-6 lat bezpłatne wyprawki czytelnicze, na które składają się "Pierwsze czytanki" przeznaczone dla najmłodszych oraz "Książką połączeni" - poradnik dla rodziców. Mali czytelnicy otrzymują, oprócz karty czytelniczej, specjalną kartę, na której przyklejają naklejki otrzymane za każdą wizytę w bibliotece. Po zebraniu wszystkich naklejek, a jest ich 10, otrzymują imienny Dyplom Małego Czytelnika. Kompletowanie naklejek sprawia dzieciom ogromną radość.

Ostrołęcka biblioteka bierze czynny udział w kampanii "Mała książka wielki człowiek" już od 2018 roku.

Więcej o tej szczytnej akcji, promującej czytelnictwo wśród przedszkolaków, przeczytacie na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/

 

REKLAMA
zdjecie 4973

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14  15 dk16  17 dk18 dk19 dk20
 21  22  23 dk24  25 dk26 dk27
 28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×