eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Akcja “Pokój: Komunikujemy Muzycznie” Patryka Wekwejta oficjalnie podsumowana [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1179
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Dziś oficjalnie podsumowano charytatywną akcję “Pokój: Komunikujemy Muzycznie” zainaugurowaną przez pochodzącego z Ostrołęki Patryka Wekwejta, młodego studenta elitarnej uczelni Harvard. 50 przygotowanych w ramach akcji paczek trafiło do ukraińskich rodzin, które uciekając przed wojną w swoim kraju otrzymało schronienie w naszym mieście.

Pomysłodawcą akcji “Pokój: Komunikujemy Muzycznie” był pochodzący z naszego miasta Patryk Wekwejt, absolwent I LO a od nowego roku szkolnego student elitarnego Harvardu. Młody ostrołęczanin zaangażował do swojej akcji wolontariuszy i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W lipcu grupę rozśpiewanych wolontariuszy zbierających środki pieniężne na pomoc ukraińskim uchodźcom można było spotkać w autobusach komunikacji miejskiej, gdzie śpiewem i muzyką umilali pasażerom podróż. W ten sposób zebrano łącznie 3 140,17 zł, co pozwoliło na przygotowanie 50 paczek dla ukraińskich dzieci i ich rodziców.

Spotkanie podsumowujące akcję połączone z wręczeniem paczek beneficjentom zbiórki odbyło się w czwartek, 28 lipca w siedzibie MSCDN przy ulicy Piłsudskiego w Ostrołęce.

Mam nadzieję, że przez tą niecodzienną i nieco ekscentryczną akcję pokazaliśmy państwu, jako ostrołęczanie, że w tym mieście dzieją się ciekawe rzeczy i że jednak w dobrym miejscu wylądowaliście i tutaj możecie liczyć na naszą pomoc.

- mówił Patryk Wekwejt do uczestniczących w spotkaniu ukraińskich rodzin.

Spotkanie było też okazją do podziękowania wolontariuszom zaangażowanym w całe przedsięwzięcie.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×