eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Akcja ratunkowa na Narwi po wywróceniu się kajaka

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
REKLAMA

Dziś po południu na Narwi w Ostrołęce doszło do wypadku kajakarzy. Dwóch mężczyzn, którzy płynęli kajakiem w dół rzeki, nie zdołało pokonać jazu spiętrzającego wodę. Kajak wywrócił się, a mężczyźni znaleźli się w wodzie.

Jak wynika z informacji potwierdzonych przez policję, do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie. Dwóch mężczyzn w wieku około 40 lat wybrało się na spływ kajakiem. Wystartowali w rejonie Teodorowa i zmierzali w kierunku Ostrołęki. Gdy dopłynęli do jazu spiętyrzającego wodę w rejonie ostrołęckiej elektrowni, kajak wywrócił się. Jeden z mężczyzn, 40-letni ostrołęczanin, samodzielnie dopłynął do brzegu. Drugi mężczyzna, 42-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, stracił kontakt z kolegą.

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane służby ratunkowe, w tym dwa zastępy straży pożarnej i patrol policji. Strażacy rozpoczęli poszukiwania zaginionego kajakarza. Po około 20 minutach od rozpoczęcia akcji ratunkowej mężczyzna został odnaleziony na brzegu rzeki, kilkaset metrów dalej niż jego kolega.

Obaj mężczyźni zostali przebadani przez ratowników medycznych. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Strażacy apelują o ostrożność podczas pływania kajakami. Przed każdą wyprawą należy zapoznać się z mapą rzeki i sprawdzić warunki pogodowe. Należy również pamiętać o tym, że spływanie kajakiem nie jest zabawą, a poważną aktywnością, która wymaga odpowiedniego przygotowania.

W szczególności należy unikać pływania kajakiem po rzekach z wodospadami lub jazami. W takich miejscach siła wody jest bardzo duża i może doprowadzić do wywrócenia się kajaka.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×