eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Akcja ratunkowa w lesie pod Łysymi. Pierwsi do rannego dotarli strażacy

REKLAMA
zdjecie 257
zdjecie 257
zdjęcie ilustracyjne. fot. eOstroleka.plzdjęcie ilustracyjne. fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
Posłuchaj

Do groźnego wypadku doszło w kompleksie leśnym w okolicach Łysych. Podczas prac związanych z wycinką drzew około 30-letni mężczyzna doznał poważnego urazu nogi.

Do zdarzenia doszło w piątek, 31 lipca, podczas wykonywania prac leśnych. Jak udało nam się ustalić, mężczyzna zranił się w nogę w trakcie obsługi pilarki spalinowej. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że konieczne było wezwanie służb ratunkowych.

Ze względu na miejsce zdarzenia – teren leśny – do akcji zadysponowano nie tylko zespół ratownictwa medycznego, ale również straż pożarną. To właśnie strażacy jako pierwsi dotarli do poszkodowanego. Ratownicy natychmiast udzielili mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy, zabezpieczając jego obrażenia do czasu przyjazdu medyków.

Po przejęciu poszkodowanego przez zespół ratownictwa medycznego mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.

Wypadek jest kolejnym przypomnieniem, że prace związane z wycinką drzew należą do najbardziej niebezpiecznych. Obsługa pilarek spalinowych wymaga nie tylko doświadczenia, ale również zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz stosowania odpowiednich środków ochrony osobistej. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do bardzo poważnych obrażeń.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Zaloguj się, by komentować

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

zdjecie 257
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13  14 dk15 dk16
 17  18  19 dk20 dk21  22 dk23
 24  25 dk26 dk27 dk28  29  30
 31  1  2  3  4  5  6
×