eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Akt erekcyjny pod budowę ostrołęckiej komendy policji wmurowany. Razem z pendrivem (WIDEO, ZDJĘCIA)

REKLAMA
zdjecie 9637
Wraz z aktem włożono do tuby pendrive (fot. R. D)Wraz z aktem włożono do tuby pendrive (fot. R. D)
REKLAMA
zdjecie 9637

W czwartek, w samo południe, obyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

- Budowa nowej komendy nabrała realnych kształtów. Udało się to dzięki decyzjom na różnych szczeblach, m.in wojewódzkim, powiatowym i samorządowym - mówił podczas uroczystości insp. Ryszard Szkotnicki, Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu. - To dzieło cenne i wartościowe, na które zasłużyli ostrołęccy policjanci. Trzeba przyznać, że policjanci z Ostrołęki osiągają zdecydowanie najlepsze rezultaty w całym garnizonie mazowieckim. Mam nadzieję, że w 2013 roku przeniosą się już do nowej komendy. Jestem przekonany, że niebywale wpłynie to na komfort ich pracy, bo obecny budynek to dosłownie rudera - dodał Szkotnicki.

- Ostrołęccy policjanci chętniej pracują w terenie, niż w rozpadającej się komendzie, stąd ich tak duża skuteczność - żartował starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.

Przy okazji starosta zapowiedział otwarcie jesienią nowej strzelnicy w Kadzidle, z której będą korzystali policjanci z Ostrołęki i powiatu.

Na terenie budowy Mazowiecki Wojewódzki Komendant Policji, Komendant Miejski Policji w Ostrołęce, prezydent Ostrołęcki oraz starosta ostrołęcki dokonali uroczystego wmurowania aktu erekcyjnego. Wraz z aktem włożono do tuby pendrive ze zdjęciami komendy oraz polskie monety obecne w obiegu. Akt poświęcił biskup łomżyński Stanisław Stefanek w asyście księdza kapelana Mirosława Orłowskiego.

W tym roku przeznaczono na budowę ponad 3 miliony złotych i do końca roku planowane jest zakończenie stanu surowego komendy.

Po uroczystościach odbyła się konferencja w sali WSAP oraz poczęstunek dla gości.

Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×