2017-01-08T13:50:52+01:00 eOstroleka.pl 2 1 4 0%
Ostrołęka,

Alarm smogowy niemal w całej Polsce. Jak jest z powietrzem w Ostrołęce?

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
4
9
Najlepszy komentarz
~Gość, 14:35 08-01-2017,   -
okolica Poznańskiej i Sawickiej; smrodzą, że lepiej z domu nie wychodzić bo smrodu naleci.
odpowiedz   •   oceń :  
Główny Inspektor Ochrony Środowiska wydał ostrzeżenia przed smogiem niemal dla całego kraju. Najgorzej jest w dużych aglomeracjach, ale smog dokucza dziś także i w mniejszych miejscowościach. Na jakość powietrza skarżą się również mieszkańcy Ostrołęki. Specjalnie dla Naszych Czytelników sprawdzamy alerty WIOŚ w mieście i regionie.

Alarmy smogowe obowiązują dziś w kilku województwach, w tym także w mazowieckim i podlaskim. Jeśli chodzi o Mazowsze to zdecydowanie najgorzej jest w Warszawie. Główny Inspektor Ochrony Środowiska apeluje dziś do mieszkańców stolicy o powstrzymanie się od spacerów.

Na naszą redakcyjną skrzynkę mailową otrzymujemy wciąż wiadomości od Czytelników, w których skarżą się oni na jakość powietrza w Ostrołęce.

„Gdy dziś rano otworzyłem okno, w powietrzu czuć było bardzo intensywną woń spalonego węgla. Czy jakość powietrza nad Ostrołęką nie uległa w ostatnich dniach pogorszeniu?” - pytał jeden z Czytelników.

Postanowiliśmy sprawdzić jaka - według Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska – jest jakość powietrza nad Ostrołęką. Okazało się do dość trudne, ponieważ strona internetowa WIOS-iu jest dziś bardzo przeciążona i dotarcie do aktualnych analiz jest karkołomne. Nam jednak udało się to zrobić.

Z informacji, do których dotarliśmy wynika, że bezpośrednio nad Ostrołęką nie jest najgorzej. Jakość powietrza określono jako dostateczną. Jednak mieszkańcy naszego miasta mogą odczuwać skutki bardzo dużego zanieczyszczenia pyłami, które odnotowano dziś w sąsiadującej z Ostrołęką Łomżą. Spore zanieczyszczenie jest także w Ostrowi Mazowieckiej.

Aktualną sytuację będziemy monitorować na bieżąco, a informacje o jakości powietrza nad Ostrołęką znaleźć będzie można w naszym serwisie.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 14:35 08-01-2017,   -
okolica Poznańskiej i Sawickiej; smrodzą, że lepiej z domu nie wychodzić bo smrodu naleci.
odpowiedz   •   oceń :  
~ala , 16:36 08-01-2017,   -
W Wojciechowicach masakra jak Stora truje ludzi nie da sie tak zyc
odpowiedz   •   oceń :  
~gosc , 18:14 08-01-2017,   -
przecież wasze środowisko (a teraz i rządzący) nie uznają ocieplenia klimatu, zanieczyszczeń, ochrony środowiska itp więc po co robicie to wielkie halo?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:30 08-01-2017,   -
[quote=gosc ]przecież wasze środowisko (a teraz i rządzący) nie uznają ocieplenia klimatu, zanieczyszczeń, ochrony środowiska itp więc po co robicie to wielkie halo? [/quote]
Niech mi ktoś wyjaśni przyczynę tego smogu. Mały ruch samochodów, ciężarówek wcale, przemysłu w miastach nie ma, z roku na rok tysiące mieszkań, domów przechodzi na ogrzewanie gazowe i co - jest gorzej niż ileś lat temu, kiedy każda kamienica dymiła czarno z każdego komina, autobusy miejskie wydzielały czarny dym ciągnący się setki metrów, samochody nie miały katalizatorów, a i więcej paliły tamte 30-40 lat temu, etc, itd? To jak myśmy wtedy żyli w miastach i okolicach? A jakoś mniej było epidemii, smarkania i notorycznych infekcji. Ba, dzieciaki ganiały po śniegu i były zdrowe, a teraz co do cholery się stało? Może to wyziewy z gazowych piecyków trują kwasem siarkowym i solnym, może katalizatory mają coś w sobie, może markety, może dezodoranty; niech ktoś to logicznie wyjaśni, bo ja znajduję jedno wytłumaczenie: lobby gazowe naciska na likwidację węgla. Wróciłem z kościoła, powietrze czyste, niebo klarowne, nie czuję i nie widzę żadnego smogu. Palę ekogroszkiem, od czasu do czasu gdy przedmucha, poczuję trochę dymku, tyle ile wydziela papieros. Wokół wszyscy na gaz ciągną i co do cholery, to ja z sąsiadem zatruwamy, inni nie? To co się dzieje z wyziewami z tych gazowych piecyków, wydostających się przez kwasoodporne kominy? Mój komin z cegły, tradycyjny, oni muszą mieć rury kwasówki, bo by wyziewy komin pożarły. Kto tu do cholery truje, czym i skąd ten smog? Że jakiś jeden na dziesięciu przygłup spali pieluchy, czy oponę? Za komuny 50% domów to paliło i dało się żyć, dzisiaj z kominów lekka para i jest ode mnie niby smog? A i ocieplenie domów o wiele lepsze niż za komuny, więc mniej teraz się spala opału. Mieszkam pod miastem. Za oknem klarowne powietrze, mróz, lekko i przyjemnie się oddycha. Aha, zapomniałem: gdyby nie globalne ocieplenie mielibyśmy teraz pewnie minus trzydzieści i dopiero byłby smog, prawda "ekolodzy"!
odpowiedz   •   oceń :  
~Obywatel gorszego sortu , 04:54 09-01-2017,   -
Czyli jak zwykle, to nie my, to oni
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:56 09-01-2017,   -
A kretyni i tak powiedzą, że to wina przemysłu
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:51 09-01-2017,   -
[quote= ]A kretyni i tak powiedzą, że to wina przemysłu [/quote]
Za PRL przemysł był większy i na węgiel, domy były nieocieplone i na węgiel ogrzewane, o gazie mało kto słyszał, samochody dużo paliły i były bez kat., a takiego smogu nie było. Węgla wtedy zużywano w Polsce więcej.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:14 09-01-2017,   -
O co z tym smogiem chodzi. Przecież domów ogrzewanych węglem jest dziś ułamek w porównaniu z latami, powiedzmy 70tymi. Wtedy w moim mieście na wielu podwórkach stały ogrodnicze tunele foliowe z kotłowniami spalającymi najtańszy gatunek węgla. Powietrze było tak geste, ze siekierą można było kroić. W dodatku samochody w tamtych latach, z gaźnikowymi silnikami, dwusuwy, syrenki trabanty, wartburgi, choć i fiatom czy żukom tez nic nie brakowało. Dziś tuneli nie ma. W motoryzacji ekologia, katalizatory. Wszyscy sąsiedzi grzeją gazem, mają ocieplone domy, a smog jest alarmujący. Wiec powiedzcie mi, kto ten dym robi. I co on ma zasłonić?
odpowiedz   •   oceń :  
~Jerzy , 07:55 10-01-2017,   -
9,01,2017 godzina 9 rano.

Ulice Gomulickiego i Kościuszki smród palonego plastiku. Urząd Miasta tuż

obok. Gdzie w Ostrołęce są dokonywane pomiary czystości powietrza?

Dlaczego Straż Miejska nie stosuje dostępnych metod laboratoryjnego badania

składu popiołu i osadu z pieców, a tylko sprawdza obecność śmieci przy piecu?

Jak bardzo zanieczyszczone są okolice Ostrołęki np Olszewo - Borki, Rzekuń?

W Łomży jest smog, u nas podobno lepiej. Dziwne, ponieważ często bywam w

Łomży / ostatnio 31.12 / i lepie mi się tam oddychało niż w Ostrołęce.

Nie da się uniknąć / na teraz / palenia słabym jakościowo węglem, ale można

znacząco zmniejszyć spalanie śmieci. Trzeba tylko chcieć zabrać się za

świadomie palących plastiki i gumę trucicieli / 7 . Nie zabijaj /.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
Dzisiaj:
Wydarzenia