eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Aleksandra Bloch i Klaudia Krupka z II LO będą reprezentować Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie INESPO

REKLAMA
REKLAMA

Aleksandra Bloch i Klaudia Krupka, uczennice klasy IIE II Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunem, Anną Mynyk, będą reprezentować Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie INESPO w Rotterdamie w Holandii.

Tę specjalną nagrodę Aleksandra i Klaudia zdobyły podczas Międzynarodowego Festiwalu Młodych Naukowców Explory 2014, który organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii. Festiwal w tym roku odbył się w marcu w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym w Gdyni. Do ostatecznej walki o atrakcyjne nagrody przystąpili autorzy 32 projektów.  

Cała impreza trwała 3 dni. W ciągu 2 dni uczennice prezentowały wyniki swojej pracy "Badanie przestrzeni osobistej w aspekcie klaustrofobii" i odpowiadały w języku angielskim na pytania 20 jurorów. Ponieważ ich praca została wysoko oceniona, od 2 do 6 czerwca, dziewczęta przebywać będą w Holandii gdzie spotkają się z uczestnikami i jurorami międzynarodowej olimpiady INESPO. Tam ponownie przedstawią wyniki swojej pracy i zawalczą o medale i nagrody pieniężne.  

Międzynarodowy Festiwal Naukowy E(x)plory to trzydniowe święto nauki, podczas którego odbyło się:
- prawie 50 warsztatów, wykładów i pokazów naukowych dla dzieci młodzieży, rodziców i nauczycieli, pokazy projektów badawczych młodych naukowców w wieku 14-20 lat  – finalistów Konkursu Naukowego E(x)plory,
- debaty „Jak rozbudzić potencjał drzemiący w młodych naukowcach?” z udziałem przedstawicieli państw Grupy Wyszehradzkiej, International Stage, czyli pokazy projektów naukowych młodzieży z Ukrainy, Węgier, Czech i Słowacji,
- przestrzeń inspiracji, na której zaprezentowano najbardziej innowacyjne firmy i instytucje,
- pokazy filmów naukowo-rozrywkowych Discovery Channel,
- naukowy chillout room, gdzie przy muzyce, eksperymentach i supernowoczesnym sprzęcie firmy ASUS było można odpocząć pomiędzy naukowym atrakcjami.

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14  15 dk16 dk17
 18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×