eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ależ mobilizacja! W tym lokalu w Ostrołęce frekwencja przekroczyła 70 procent

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 1255
Wczoraj głosowaliśmy w wyborach na prezydenta RP. W Ostrołęce można było oddawać głosy w 29 obwodach. Frekwencja w mieście była wysoka, ale trzeba przyznać, że jeden z obwodów wyróżnił się szczególnie - to osoby, które głosowały w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 przy ul. Jaracza. Tam frekwencja przekroczyła 70 procent.

W ZSZ 3, czyli w obwodowej komisji wyborczej nr 16, uprawnionych do głosowania było 1989 wyborców. Komisja wydała 1414 kart, z czego oddano 1412 głosów ważnych. Oznacza to, że frekwencja wyniosła 71,09 procent. To najwyższa frekwencja w mieście, nie licząc obwodów specjalnych, np.  w Domach Pomocy Społecznej, gdzie liczba wyborców jest niewielka i można łatwo uzyskać nawet 100 procent.

Wracając do ZSZ 3, to w obwodzie o największej frekwencji zwyciężył Andrzej Duda, zdobywając 588 głosów. Drugi był Rafał Trzaskowski - 408 głosów. Kolejne miejsca zajęli Szymon Hołownia - 196 głosów i Krzysztof Bosak - 146 głosów. 39 wyborców zagłosowało na Władysława Kosiniaka-Kamysza, a 22 na Roberta Biedronia. Pozostali kandydaci zdobyli poniżej 10 głosów.

W obwodzie w ZSZ 3 głosowali mieszkańcy Ostrołęki  z ulic: Agatowa, Agrestowa, Błękitna, Bohaterów Monte Cassino, Brzoskwiniowa, Bursztynowa, Chemiczna, Diamentowa, Ekologiczna, gen. Tomasza Łubieńskiego, Goworowska-numery nieparzyste od nr 53 do nr 63, Ireny Sendlerowej, Jana Karskiego, Janusza Korczaka – numer 10, Jeżynowa, Jęczmienna, Kolorowa, Koralowa, kpt. Aleksandra Bednarczyka „Adama”, ks. Władysława Skierkowskiego, Lazurowa, Łubinowa, Malinowa, Miodowa, Morelowa, Opalowa, Owsiana, Perłowa, Platynowa, Pomarańczowa, Pomian, Poznańska-numery nieparzyste od nr 25 do końca, Rubinowa, Sadowa, Siewna, Srebrna, Stanisława Barzykowskiego, st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza „Roja”, Sybiraków, Szmaragdowa, św. Rafała Kalinowskiego, Tatarakowa, Tęczowa, Turkusowa, Wiśniowa, Zbożowa, Ziołowa, Złota, Żniwna, Żytnia.
REKLAMA
zdjecie 1255

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14  15 dk16  17  18 dk19  20
 21  22  23  24  25 dk26  27
 28  29  30  31  1  2  3
×