2022-04-20T14:31:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Amazonka w szeregach WOT [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 6394
fot. WOTfot. WOT
REKLAMA
zdjecie 6394
1
0
5

Kobieta-wojownik - tak określane były Amazonki które całe swoje życie poświęcały na rozwijanie siebie i swoich umiejętności w walce. W ich ślady poszła szer. Anna Maria Draczyńska, poświęcając swoje życie sztuce walki JUDO. Od niedawna również realizuje się jako żołnierz 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Obecnie w WOT służbę pełni ponad 32 000 żołnierzy, z czego blisko 20% to kobiety. Jedną z nich jest niewątpliwie wojowniczka oraz żołnierz 54. batalionu lekkiej piechoty z Zegrza - szer. Anna Draczyńska, która 18 lat swojego życia poświęciła judo.

Była zawodniczka takich klubów jak Gwardia Warszawa czy AZS UW może pochwalić się czarnym pasem (1 DAN-shodan). W kategorii junior młodszy zdobywczyni medali na wielu zawodach od dzielnicowych przez krajowe, a skończywszy na międzynarodowych. Członkostwo w kadrze narodowej w judo oraz studia w Hiszpani pozwoliły na wymianę ważnych doświadczeń w kwestii nauczania tego sportu. Marzenie by z zawodnika stać się trenerem zrealizowało się 8 lat temu, i od tego czasu swoją wiedzę i umiejętności przekazuje innym.

W Hiszpanii miałam okazję wymienić doświadczenia metodyki nauczania tego sportu na arenie międzynarodowej, a przy okazji spełniłam jedno ze swoich marzeń- byłam trenerem w klubie FlusSport Gestión Deportiva w hiszpańskiej Granadzie.

– wspomina szer. Draczyńska

Wojska Obrony Terytorialnej to formacja, w której elementy walki wręcz czy samoobrony są niezwykle pożądaną umiejętnością i dlatego w 2021r. szer. Draczyńska ścieżkę wojownika skrzyżowała z służbą w WOT. Formacja pozwala jej na połączenie życia prywatnego z służbą ojczyźnie oraz daje możliwości dalszego rozwoju. Szer. Draczyńska obecnie jest uczestnikiem kursu oficerskiego AGRYKOLA, ale także wraz z kpr. Olafem Sobotką, żołnierzem 52 batalionu lekkiej piechoty z Ciechanowa, bierze udział w projekcie WOT „Wojownik Niezłomny”, który zakończyła pozytywnie zdanym egzaminem, co pozwoliło jej na dalszy rozwój swoich pasji sportowych (MMA, Kickboxing i BJJ) pod okiem Trenera Kadry Narodowej Kickboxingu czy Trenera Kadry Narodowej Boksu, a także trenując pośród najlepszych zawodników MMA takich jak m.in. st. szer. Justyna Haba czy st. szer. Hubert Sulewska.

Jestem przeszczęśliwa, że mam szansę uczestniczyć w Projekcie "Wojownik Niezłomny". Dzięki temu mogę połączyć zamiłowanie do sportów walki i rozwijać swoje umiejętności w tym zakresie czerpiąc wiedzę od doświadczonych zawodników i trenerów, a także dzielić się swoimi kompetencjami w obszarze szeroko rozumianej walki wręcz. Ponadto dzięki zdobytym podczas cyklicznym zgrupowaniom, kwalifikacjom oraz umiejętnościom mam zamiar promować samodyscyplinę żołnierzy 5 MBOT w budowaniu i dbaniu o poprawę sprawności fizycznej oraz przekazywać swoje sportowe doświadczenie w oparciu o nauczanie walki wręcz

- powiedziała szer. Anna Draczyńska.

Bądź jak szer. Draczyńska, wstąp do WOT nie rezygnując ze swoich pasji.

Ochotnicy, którzy są pełnoletni (18-55 lat w korpusie szeregowych, lub 18-65 lata w korpusie oficerskim), posiadają obywatelstwo polskie, ich zdrowie pozwala na pełnienie służby wojskowej i chcieliby spróbować swoich sił w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej, mogą składać wnioski zarówno osobiście w swoich macierzystych Wojskowych Komendach Uzupełnień jak i przez Internet poprzez platformę ePUAP. Mogą również skontaktować się z rekruterem ze swojego powiatu (www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl), który pomoże w procesie rekrutacji.

Źródło: WOT
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×