2015-04-26T13:29:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Andrzej Duda w Pułtusku: Naród bez świadomości swojej historii nie istnieje

REKLAMA
fot. andrzejduda.pl
REKLAMA

Andrzej Duda wziął udział w pikniku patriotycznym zorganizowanym na terenie Zamku Polonii w Pułtusku. Wokół zamku w Pułtusku skupiły się różne grupy rekonstrukcyjne, harcerze, strzelcy, stowarzyszenia patriotyczne, społeczne, kombatanci. Nie zabrakło również przedstawicieli innych środowisk: seniorów, młodzieży, NSZZ ,Solidarności' pracowniczej i rolniczej, komitetów poparcia Andrzeja Dudy, ORPAD, AKO.

Podczas obywatelskiej konwencji patriotycznej w Pułtusku prowadzonej m.in. przez Joannę Jankowską-Bień, uczestnicy mogli posłuchać Ryszarda Makowskiego, Tolka Jabłońskiego, czy też Jana Pietrzaka, obejrzeć parominutowy skrót konwenty' Andrzeja Dudy oraz zapoznać się z trzyminutowymi spotami, gdzie łącznie kilkanaście osób mówi o swoim patriotyzmie, miłości do Polski.
- Patriotyzm jest jeden, tylko przejawia się w różnych zachowaniach. Naród bez świadomości swojej historii nie istnieje. Musimy uczyć młodych ludzi historii - mówił Andrzej Duda w trakcie wystąpienia.

Patriotyzm, zdaniem Andrzeja Dudy, ma charakter wielowymiarowy. Należy do niego zarówno dbanie o nasze interesy narodowe, Jak i kultywowanie pamięci o naszych bohaterach, a niekiedy przywracanie im dobrego imienia. Jednak przede wszystkim, jest to siła, dzięki której Jako naród potrafimy dokonywać wspaniałych czynów.
- Kiedy Polska wchodziła do UE Jan Paweł II mówił, że mamy swoją tradycję, kulturę, religię i musimy nieść nasze wartości do UE - przypomniał.

Tymczasem w Polsce nakazuje się wprowadzać obce treści na rożnych poziomach nauczania i nie slucha rodziców, tak być nie może, bowiem rodzina jest podstawą naszego kraju. Uderzenie w nią, to uderzenie w podstawy.
Jak wykazywał, zapewnienie bohaterom godnego życia jest obowiązkiem Rzeczypospolitej. Przypomniał jednocześnie, że państwo skazujące swoich bohaterów na społeczną banicję, zapewniające im jedynie ubogie życie, nie może być w żadnym wypadku nazywane państwem niepodległym, czy suwerennym.

Zdaniem kandydata na prezydenta, nie ma bowiem uczciwego państwa, które nie pamięta o swoich bohaterach, zaś pamięć o Polakach walczących i ginących w obronie ojczyzny musi być fundamentem postaw patriotycznych, nieustannie przekazywana następnym pokoleniom.

- Trzeba odgrzebać wszystkich tych bohaterów i Rzeczpospolita wreszcie musi oddać im cześć. Należy im się mauzoleum, takie Jak bohaterom, i należy się im wszystkim muzeum, które będzie upamiętnialo ich walkę. Wierzę głęboko, że pod auspicjami Prezydenta RP te cele zostaną zrealizowane - mówił.

Przed wystąpieniem Andrzeja Dudy na scenę wchodzili kolejni mówcy ilustrujący swoimi osobistymi historiami rożne aspekty przejawiania się patriotyzmu. Piknik uświetnił koncert Contra Mundum.

Źródło: andrzejduda.pl
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 5759