zdjecie 4921
zdjecie 4921
2018-12-03T17:15:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Aneta Leończyk nowym skarbnikiem miasta [WIDEO]

REKLAMA
REKLAMA
5
0
45

Dziś radni zdecydowali o zmianie na stanowisku skarbnika miasta Ostrołęki. Na tym stanowisku Ewę Waszkiewicz-Sznyter zastąpi Aneta Leończyk.

Wniosek o odwołanie skarbnik Ewy Waszkiewicz-Sznyter i powołanie w jej miejsce Anety Leończyk złożył prezydent miasta Ostrołęki. Jak podkreślił, przez ostatni tydzień nie udało mu się dojść do porozumienia z Ewą Waszkiewicz-Sznyter, więc zdecydował o wystosowaniu prośby do rady miasta o zmianę skarbnika.

- W chwili obecnej trudno mi dyskutować na temat stanu tego miasta, mam nadzieję, że pani skarbnik będzie dziś na sesji, żeby sprostować to, co mówiła na sesji tydzień przed moim powołaniem, kiedy robiliśmy te wszystkie przesunięcia finansowe, mówię o tym "dobrym stanie konta, na którym mamy 25 milionów". Niestety, sytuacja wygląda tak, że nie jest tak dobrze. Pani skarbnik jest od dziś na zwolnieniu, więc nie chciałbym swoimi stwierdzeniami wpłynąć na jej stan zdrowia. Przez tydzień rozmawialiśmy, próbowaliśmy wypracować koncepcję, ale mieliśmy odmienne spojrzenia. W związku z powyższym postanowiłem, żeby zwrócić się do państwa z prośbą o zmianę skarbnika na osobę młodszą, ale z wieloletnim doświadczeniem - mówił Łukasz Kulik, prezydent Ostrołęki.

Na podziękowania dla Ewy Waszkiewicz-Sznyter zdecydował się jeden z radnych.

- Chciałbym podkreślić wiele lat pracy pani skarbnik, bo ona przyszła do pracy chyba z 20 lat temu do urzędu i w tym czasie zmienił się mocno budżet. Chciałbym publicznie wyrazić wdzięczność za wiele lat pracy pani Ewy Waszkiewicz-Sznyter. Jeżeli chodzi o same działania finansowe, przeszliśmy wiele kontroli i zawsze te wyniki były na dobrym poziomie - mówił radny Janusz Kotowski, były prezydent miasta.

Następnie radni zdecydowali o powołaniu Anety Leończyk na stanowisko skarbnika miasta. - Potrzebujemy ludzi, którzy nie boją się ciężkiej pracy, wyzwań i poświęcić wiele, by miasto się rozwijało - mówił prezydent Łukasz Kulik. Nowa skarbnik od 11 lat pracowała w Urzędzie Gminy w Olszewie-Borkach w referacie budżecie i finansów.W głosowaniu radnych Aneta Leończyk uzyskała poparcie w liczbie 18 głosów, 4 radnych wstrzymało się od głosu.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
dk12  13  14  15  16 dk17 dk18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×