eOstroleka.pl
Ostrołęka, TYLKO U NAS

Anna Truszkowska-Aptacy przepytała Łukasza Kulika. Ten mówił o "spuściźnie po poprzedniku" [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
REKLAMA

Annę Truszkowską-Aptacy martwi "zły sposób zarządzania inwestycjami miejskimi". Na debacie prezydenckiej eOstrołęki i RCS Livestream zapytała o to urzędującego włodarza Ostrołęki Łukasza Kulika. - Kary to niestety pewna spuścizna, którą niestety mamy po moim poprzedniku - ripostował Kulik.

W debacie prezydenckiej eOstrołęki i RCS Livestream, która odbyła się 26 marca w Multimedialnym Centrum Natura, kandydaci na prezydenta Ostrołęki mogli sobie zadawać pytania wzajemne. Anna Truszkowska-Aptacy (Ostrołęka na Pokolenia) zwróciła się do urzędującego prezydenta Ostrołęki.

- Mnie, jako ostrołęczankę, jako prawnika, martwi bardzo zły sposób zarządzania inwestycjami miejskimi, czego skutkiem są wielomilionowe kary, jak również kolejne przegrane procesy, na przykład z Ostradą. Stąd moje pytanie do pana Kulika: dlaczego pan nic z tym nie zrobił? - pytała Łukasza Kulika (Ostrołęka dla Wszystkich).

- Czy mogłaby kandydatka powtórzyć, bo nie zrozumiałem. Złe zarządzanie czym? - dopytał Kulik, po czym usłyszał odpowiedź: - Miejskimi inwestycjami.

"Kary to niestety pewna spuścizna, którą niestety mamy po moim poprzedniku" - wskazywał Łukasz Kulik, dodając:

Jeżeli by pani chciała zwrócić uwagę na ostatnie kary, które zapłaciliśmy, są to kary za ulicę Dobrzańskiego, która została skończona jeszcze za kadencji Janusza Kotowskiego, natomiast niestety - my jako miasto i pani jako prawnik powinna rozumieć, nie moze sobie dobrowolnie rozporządzać karami. Jeżeli jest stworzona umowa, są przewidziane określone kary, musi te kary naliczać. Mogę pani tylko powiedzieć, że do samego końca broniliśmy w sądzie naszego stanowiska, natomiast na koniec biegły sądowy uznał, że błędy w dokumentacji projektowej jest tak duże, że miasto niesłusznie te kary naliczyło. Mamy pole do popisu, powinniśmy przygotowywać dobrą dokumentację, a niekoniecznie obarczać tym obecnie rządzącego prezydenta.

- Ale proszę się nie martwić, jesteśmy na samym finiszu. Mam nadzieję, że w tym roku skończymy większość postępowań i mam nadzieję, że w końcu będziemy mogli, po spłaceniu tych długów, przystąpić do realizacji wielu potrzebnych inwestycji w naszym mieście - zakończył Kulik.

Materiał filmowy 1 : OBEJRZYJ CAŁĄ DEBATĘ:

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×