2014-11-14T10:42:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Apolonia Nowak w Złotej Dziesiątce kobiet Mazowsza

REKLAMA
zdjecie 9902
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA

Apolonia Nowak, wybitna artystka ludowa znalazła się w gronie Kobiet Sukcesu Mazowsza. Gala IV edycji Wyborów Kobiet Sukcesu Mazowsza odbyła się 12 listopada w sali Muzeum Niepodległości w Warszawie. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele powiatu ostrołęckiego (Apolonię Nowak do konkursu zgłosiło Starostwo Powiatowe w Ostrołęce), Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce oraz bliscy artystki. Do Złotej Dziesiątki Apolonia Nowak została wybrana spośród 17 zgłoszonych kandydatek.

Tradycyjnie kapituła konkursowa z wybranej w drodze głosowania Złotej Dziesiątki wyłania jedną laureatkę, która symbolizuje sukcesy wszystkich kobiet Mazowsza. Werdykt ogłoszony zostaje podczas Gali, która tym razem odbyła się w Muzeum Niepodległości w Warszawie. W tym roku główną laureatką została Katarzyna Janowska, dyrektor TVP Kultura. Ponadto statuetkę otrzymała Agata Młynarska, wyróżniona przez Międzynarodowe  Forum Kobiet za sukces ponadregionalny i  wzór do naśladowania dla innych pań. MFK przyznało też statuetkę Dużej Buźki- wyróżnienie nadawane wyłącznie mężczyznom. Laureatem tegorocznej Dużej Buźki został chirurg dr Tadeusz Witwicki, który otrzymał statuetkę za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rekonstrukcji piersi po mastektomii oraz współpracę z portalem Amazonki i Fundacją RAK&ROLL.

Imprezie towarzyszyły występy artystów -  zespół tańca nowoczesnego LUZ pod kierownictwem tegorocznej laureatki Joanny Woszczyńskiej oraz pokazy mody: „Retro moda”- Grupa Rekonstrukcji Historycznych Ludności Cywilnej pod kierunkiem ubiegłorocznej laureatki Małgorzaty Retkowskiej i MO.YA fashion-  Barbary Piekut pokaz przygotowany we współpracy z Iloną Kanclerz.

Gala odbyła się pod patronatem:

Posłanki do Europarlamentu prof. Danuty Hubner, przewodniczącej Komisji Spraw Konstytucyjnych

Sekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa narodowego Piotra Żuhowskiego

Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika

oraz Międzynarodowego Forum Kobiet

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
×