2010-10-25T01:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Arkadiusz Czartoryski o aferze w WORD: „Koledzy chronią Kleczkowskiego”

REKLAMA
Poseł <b>Arkadiusz Czartoryski</b>Poseł Arkadiusz Czartoryski
REKLAMA

Poseł Arkadiusz Czartoryski przysłał do naszej redakcji list, w którym odniósł się do afery korupcyjnej w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Publikujemy go w całości.

Zastępca Dyrektora Ostrołęckiego WORD-u kandyduje z wyborach do Rady Miasta Ostrołęka z 1 miejsca. Partia PO dużo ryzykuje bo już w lutym 2009 roku ostrołęcka prasa pisała o aferze korupcyjnej w WORD i  o zatrzymaniu pod zarzutem łapówkarstwa pierwszego egzaminatora z WORD-u.

Potem 6 osób usłyszało zarzuty powoływania się na wpływy w ostrołęckim WORD-zie i przyjmowania korzyści majątkowych. Następnie Edyta Luchcińska Prokurator Rejonowy w  Ostrołęce  potwierdziła przyznanie się do winy 10 kursantów. Luty 2010 to kolejne doniesienia o zatrzymaniach z zarzutami o powoływanie się na wpływy w ostrołęckim WORD. Wiosną 2010 prokuratura potwierdzała pozostawanie w areszcie osób związanych z aferą w ostrołęckim WORD.

Latem 2010 ostrołęczanie mogli dowiedzieć się z mediów, że w sądzie w Pułtusku rozpoczął się proces w sprawie nieprawidłowości do jakich miało dochodzić podczas egzaminów na prawo jazdy w ostrołęckim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. A to tylko pierwszy z wątków szerokiego śledztwa ostrołęckiej prokuratury w sprawie nadużyć w WORD. Kolejne aresztowanie miało miejsce już w 2010 roku i znowu egzaminator z ostrołęckiego WORD usłyszał zarzuty powoływania się na wpływy w WORD-zie i przyjmowania korzyści majątkowych.

Na razie nie wiadomo jaki będzie efekt procesu sądowego ale do tej pory sprawa wygląda na jedną z największych afer w Ostrołęce.

W normalnej sytuacji dyrekcja WORD podałaby się do dymisji albo co oczywiste władze Mazowsza (województwem rządzi zarząd PO - PSL) odwołały by dyrekcję WORD-u w Ostrołęce. Ale gdzie tam, ochrona kolegów z PO działa i Dyrektor Kleczkowski jest kreowany przez PO na lidera listy w Ostrołęce.

Co zaskakujące na biuletynie Biuletynie Informacji Publicznej z ostrołęckiego WORD nie można nigdzie przeczytać za co w firmie odpowiada zastępca dyrektora Maciej Kleczkowski (www.bip.word-ostroleka.akcessnet.net/).

Mało tego, wcale nie ma w BIP-ie nazwiska Kleczkowski. Czyżby ktoś się wstydził czegoś lub coś ukrywał? A może Maciej Kleczkowski sam skrzętnie unika wpisania informacji o zakresie swoich dyrektorskich obowiązków.

REKLAMA
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×