zdjecie 1166
zdjecie 1166
zdjecie 1166
2021-01-11T12:20:30+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Arkadiusz Czartoryski: Szacunek do wyborców mam ogromny. Nigdy nie odwrócę się plecami

REKLAMA
REKLAMA
22
15
31

Dość nieoczekiwanie, sprawa sprzedaży domu posła Arkadiusza Czartoryskiego z Ostrołęki wzbudziła niemałą sensację - a wszystko przez dane zawarte w ogłoszeniu oraz w oświadczeniu majątkowym. W całym zamieszaniu nikt nie pytał jednak, czy poseł Czartoryski wyprowadza się z Ostrołęki i zmienia otoczenie. Zapytaliśmy. Wniosek: wciąż będziemy mieli posła z Ostrołęki.

W ostatnim czasie krajowe media zajmowały się tematem... sprzedaży domu posła Arkadiusza Czartoryskiego w Ostrołęce. Zaczęto porównywać cenę i powierzchnię domu do tych podanych w oświadczeniu majątkowym posła. Od tego czasu padają pytania: Skąd wynika różnica w powierzchni i cenie z ogłoszenia w porównaniu do tej z oświadczenia majątkowego? Poseł wyjaśnił to szczegółowo w swoim wpisie na Facebooku:

O sprawie zrobiło się głośno, pisał o niej m.in. dziennik "Fakt". Skontaktowaliśmy się dziś z posłem Arkadiuszem Czartoryskim. - Sprawa mojego rodzinnego domu jest moją sprawą prywatną - uciął spekulacje poseł.

O Arkadiuszu Czartoryskim mówi się "poseł ziemi ostrołęckiej" - jest bowiem jedynym reprezentantem naszego miasta w Sejmie. Zapytaliśmy więc, czy ta sytuacja wkrótce się zmieni i czy parlamentarzysta planuje wyprowadzkę z naszego miasta i zaprzestanie pracy na rzecz naszego regionu.

Nie. Dlaczego miałbym przestać? Mam swoje osiągnięcia, dużo zrobiłem dla miasta, ale nade wszystko mam swoich wyborców. Piąty raz z rzędu zostałem wybrany. Szacunek do tych wyborców mam ogromny i nigdy nie odwrócę się plecami do moich wyborców

- wskzał parlamentarzysta.

Zapytaliśmy też, czy Arkadiusz Czartoryski zamierza stawić się przed Komisję Etyki Poselskiej, jeżeli otrzyma wezwanie do wyjaśnień dotyczących sprzedaży domu.

ZOBACZ WIĘCEJ: Poseł sprzedaje dom, w mediach zawrzało. Przewodnicząca Komisji Etyki Poselskiej: "Komisja oceni tę sytuację"

- Pewnie, że tak, dlaczego miałbym się nie stawić. Stawię się i bardzo chętnie na wszystkie pytania odpowiem - stwierdził, dodając:

Cena mojego domu nie ma żadnego znaczenia co ja powiem, i tak każdy wybierze sobie fragment mojej wypowiedzi i tyle. Bo na przykład czy to, że w ubiegłym roku uzyskałem działkę, akt własności, to ma znaczenie czy nie? Wystarczy odrobina wysiłku intelektualnego, żeby wiedzieć że w przeciągu 5 lat od uzyskania aktu własności jest na przykład podatek 20 procent, a uzyskałem to jesienią ubiegłego roku. Ale ja nie muszę tego pisać w komercyjnym ogłoszeniu.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×