eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Atrakcyjny zawód do zdobycia w Ostrołęce

Nie zawsze trzeba opuszczać dom rodzinny czy wyjeżdżać daleko, by zdobyć kwalifikacje w poszukiwanym na rynku pracy zawodzie. Dyplom technika farmaceuty, podologa, masażysty, higienistki stomatologicznej, technika sterylizacji medycznej, kosmetyczki czy w innym zawodzie można uzyskać, ucząc się w Ostrołęce.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, zwane też ostrołęckim Medykiem, wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy i zainteresowaniu zawodami medycznymi, prowadzi nabór do szkoły publicznej na następujące kierunki:

  • technik farmaceutyczny nowość (2,5 roku)
  • podolog nowość (2 lata)
  • higienistka stomatologiczna nowość (2 lata)
  • technik masażysta (2 lata)
  • technik usług kosmetycznych (2 lata)
  • technik sterylizacji medycznej (1 rok)
  • asystentka stomatologiczna (1 rok)
  • opiekun medyczny (1,5 roku)
  • terapeuta zajęciowy (2 lata)
  • technik BHP (1,5 roku)

Nauka jest całkowicie bezpłatna i twa maksymalnie dwa i pół roku, a w niektórych zawodach jedynie rok. Dzięki temu w krótkim czasie można zdobyć kwalifikacje i praktyczny, poszukiwany na rynku zawód. Kształcenie odbywa się w systemie dziennym, wieczorowym lub zaocznym. Po ukończeniu szkoły absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia szkoły i, po zadaniu egzaminu zawodowego organizowanego przez Okręgową Komisja Egzaminacyjną, dyplom EUROPASS wraz z suplementem w języku polskim i angielskim.

Słuchaczem CKZiU może zostać absolutnie każdy, bez względu na wiek. Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej, matura nie jest wymagana. Trzeba podkreślić, że osoby w wieku 50+ mają takie same szanse podwyższenia swoich kwalifikacji, jak ich młodsi koledzy.

Poznaniu zawodu w rzeczywistych warunkach pracy służy pobyt na praktykach zawodowych, które organizuje szkoła w placówkach medycznych typu szpital, w gabinetach np. kosmetycznych itp.

Co jeszcze wyróżnia CKZiU?

1. Kadra dydaktyczna

Nauczyciele pracujący w Centrum to życzliwi specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym, stale podnoszący swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach. Wśród grona pedagogicznego są egzaminatorzy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

2. Atrakcyjne kierunki kształcenia oraz kursy

Ostrołęcki Medyk jako jedyna szkoła policealna w Ostrołęce i powiecie oferuje atrakcyjne i unikatowe kierunki medyczne związane ze zdrowiem i życiem człowieka. Słuchacze kształcący się w CKZiU mają zapewnioną praktykę zawodową oraz płatne staże, dzięki czemu jeszcze podczas procesu kształcenia nabywają cenne i poszukiwane na obecnym rynku pracy doświadczenie zawodowe. Ponadto szkoła oferuje udział w dodatkowych kursach (np. kwalifikacyjnych), które znacznie podnoszą szanse na rynku pracy.

3. Innowacyjne kształcenie

Programy nauczania są poszerzane o innowacje pedagogiczne. Dzięki temu szkoła dostosowuje się do dynamicznego rynku pracy, dając słuchaczom możliwość udziału w innowacyjnych przedsięwzięciach, dzięki którym nabywają nowe umiejętności, stając się profesjonalistami w swojej dziedzinie. Co więcej, słuchacze często wybierają opcje łączenia kształcenia na 2 kierunkach i w krótkim czasie uzyskują więcej niż jedną kwalifikację!

4. Systematyczne doposażenie bazy dydaktycznej

CKZiU nieustannie wzbogaca swoją bazę dydaktyczną dzięki udziałowi w innowacyjnych projektach lub poprzez zakup najnowocześniejszych profesjonalnych urządzeń. (np. do pracowni anatomii, pierwszej pomocy, sterylizacji, masażu czy kosmetyki).

Na uwagę zasługuje również fakt bogato wyposażonej biblioteki, która obfituje w księgozbiór medyczny.

W szkole znajdują się ponadto: siłownia, sala do nauki języka migowego, sala do fitnessu, bezpłatny parking oraz łazienki z natryskami (wykorzystywane podczas zabiegu masażu gorącą czekoladą czy zabiegów kosmetycznych).

5. CKZiU jest ośrodkiem egzaminacyjnym.

Oznacza to, że słuchacze zdają państwowe egzaminy zawodowe w szkole i w pracowniach, w których przygotowywali się przez cały okres kształcenia. Zdawanie egzaminów w macierzystej placówce wpływa na lepszy komfort psychiczny i zmniejszenie stresu egzaminacyjnego.

6. Dogodny system nauki

Nauka w Centrum odbywa się w systemie umożliwiającym podjęcie pracy czy jednoczesne studiowanie. Co ważne, grupy są bardzo zróżnicowane wiekowo, co daje ogromną i niepowtarzalną możliwość dzielenia się doświadczeniem i różnym spojrzeniem na ten sam problem.

Rekrutacja trwa! Dołącz do najlepszych!

Więcej informacji:

Centrum Kształcenia Zawodowego www.ckziu.ostroleka.pl

i Ustawicznego w Ostrołęce tel. 29 764 66 37

ul. Parkowa 6 e-mail sekretariat@ckziu.ostroleka.pl

Artykuł sponsorowany.

 

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×