eOstroleka.pl
Region,

Sejmik Mazowsza pomoże w zakupie autobusów szkolnych

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
REKLAMA

Gminy z subregionu ostrołęckiego otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Mazowsze autobusy dla szkół”. To efekt pilotażu, na który samorząd województwa przeznaczył ponad 13,3 mln zł. Co ważne, wsparcie otrzymały wszystkie gminy, które złożyły wniosek o dofinansowanie.

Jednym z programów realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego jest projekt np. „Mazowsze autobusy dla szkół”. O tym, jak ważna jest pomoc samorządu województwa w realizacji obowiązku zapewnienia przez gminy transportu uczniów do szkół, mówi Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego. – Mamy świadomość, że są jeszcze miejscowości, które potrzebują pomocy w kwestii organizacji transportu uczniów do szkół. Koszt zakupu autobusu jest często na tyle duży, że samorządy, szczególnie te mniejsze, mają kłopot ze sfinansowaniem go. W związku z tym pomoc ze strony samorządu województwa jest bardzo potrzebna.

Jak zauważa Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego, projekt „Mazowsze autobusy dla szkół” to przede wszystkim inwestycja w komfort i bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców Mazowsza. – W subregionie ostrołęckim pomożemy w zakupie 8 autobusów dowożących uczniów do szkół. Musimy pamiętać, że nie wszyscy uczniowie mieszkają blisko szkoły, większość z nich musi codziennie pokonywać znaczną odległość, by dojechać na lekcje. A to duże utrudnienie, zwłaszcza o tej porze roku – podkreśla.

W subregionie ostrołęckim dofinansowanie na zakup autobusów dowożących dzieci i młodzież do szkół otrzymało 8 gmin. Maksymalną kwotę przewidzianą w naborze, czyli 300 tys. zł, dostały: Kadzidło, Rzewnie, Troszyn, Olszewo-Borki, Małkinia Górna i Czernice Borowe. Gmina Myszyniec pozyskała 272 300 zł, a Rzekuń – 105 tys. zł. Łączna wartość wsparcia otrzymanego przez subregion ostrołęcki z budżetu województwa mazowieckiego prawie 2,1 mln zł.

W naborze do projektu „Mazowsze autobusy dla szkół” wpłynęło 46 wniosków. Wszystkie z nich otrzymały dotację. Można było pozyskać nawet 300 tys. zł na pokrycie maksymalnie 70 proc. kosztów netto zadania.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×