eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Autor książek dla najmłodszych, Wiesław Drabik, przyjedzie do Ostrołęki

REKLAMA
zdjecie 2793
zdjecie 2793
REKLAMA
Autor ponad stu książek dla dzieci, Wiesław Drabik, przyjedzie do Ostrołęki i spotka się z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Spotkanie odbędzie się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej, w czwartek 18 października, o godzinie 9:00 i 11:30.

Ponadto Wiesław Drabik spotka się z dziećmi w środę 18 października w Szkole Podstawowej w Laskowcu (godz. 8.50) i w przedszkolu w Rzekuniu (godz. 11.00) oraz 20 października w szkole Podstawowej w Czerwinie (godz. 9.00).

Autor ponad stu książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w wydawnictwach: Skrzat, Siedmioróg, Debit, Wilga i Pascal. Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, ale i rodzice czytający je swoim pociechom nie będą się nudzić... Przyczyniły się do tego wspaniałe ilustracje Marka Szala, Doroty Szoblik, Andrzeja Kłapyty, Pawła Kołodziejskiego i Carlosa Busquetsa.

Najbardziej znane książeczki to: "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", "Awantura na podwórku", "Łakomczucha", "Kocie łakocie", "MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania". Niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym pt. "Książki z górnej półki", pokazano je również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria Zostań Mistrzem opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (występujących pod postaciami sympatycznych zwierzątek).

Od kilku lat autor spotyka się z czytelnikami swoich książek w bibliotekach, szkołach, przedszkolach i księgarniach w całej Polsce.
zdjecie 2793
Kalendarz imprez
lipiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
 6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
 13 dk14  15 dk16  17  18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24  25  26
 27  28 dk29  30  31  1  2
×