eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

"Bajkowy Omnibus" na wysokim poziomie

REKLAMA
fot. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna - Filia w Wykrociefot. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna - Filia w Wykrocie
REKLAMA

28 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Brata Zenona Żebrowskiego w Wykrocie odbyła się XVII edycja konkursu „Bajkowy Omnibus”, zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową w Wykrocie i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu Filię Biblioteczną w Wykrocie we współorganizacji ze Starostwem Powiatowym w Ostrołęce.

- Konkurs skierowany był do uczniów klas trzecich szkół podstawowych z terenu powiatu ostrołęckiego. Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn (ogółem 48 uczestników) ze szkół: PSP z Wykrotu, PSP z Wydmus, PSP z Wolkowych, PSP z Olszyn, PSP z Myszyńca (klasy IIIA, IIIB, IIIC, IIID), SP z Lipnik i SP z Łysych (klasy IIIA, IIIB, IIIC). Każda drużyna liczyła czterech uczestników - informują organizatorzy. - Konkurs poświęcony był pamięci Marii Konopnickiej – Patronki 2022 roku w 180. rocznicę jej urodzin. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące treści utworów autorstwa Marii Konopnickiej, odgadywali nazwy rekwizytów pochodzących z tychże utworów, wykonywali pracę plastyczną na wylosowany temat oraz recytowali fragment wybranego wiersza.

Wszystkie zmagania drużyn oceniała Komisja w składzie: Elżbieta Kantarowska – emerytowany nauczyciel PSP w Wykrocie, Cecylia Bazydło – dyrektor Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej im. ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu i Ewa Gumkowska – nauczyciel PSP w Wykrocie. Konkurs prowadziła Elżbieta Drężek - nauczyciel PSP w Wykrocie.

Po podsumowaniu wszystkich punktów zdobytych przez drużyny komisja przyznała następujące miejsca:

  • I nagroda – ex aequo IIID PSP w Myszyńcu i III PSP w Wykrocie
  • II nagroda – ex aequo IIIA SP w Łysych, IIIB SP w Łysych i IIIC PSP w Myszyńcu
  • III nagroda – ex aequo IIIC SP w Łysych, IIIB PSP w Myszyńcu, III PSP w Olszynach, III PSP w Wolkowych, III PSP w Wydmusach
  • Wyróżnienia - ex aequo III SP w Lipnikach, IIIA PSP w Myszyńcu

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i książkowe, ufundowane przez Starostę Powiatu Ostrołęckiego i Burmistrza Myszyńca. Ponadto konkurs został sfinansowany przez Radę Rodziców PSP w Wykrocie oraz anonimowych sponsorów. 

- Komisja konkursowa stwierdziła, że poziom wiedzy uczestników był na wysokim poziomie, a różnica punktów między drużynami była niewielka. Gratulujemy wszystkim drużynom i jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu. Bardzo dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów klas III szkół podstawowych z terenu powiatu ostrołęckiego do udziału w konkursie - wskazała biblioteka. 

Źródło: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna - Filia w Wykrocie
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14  15 dk16 dk17
 18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×