eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Bal karnawałowy w Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2791
zdjecie 2791
fot. DPS Ostrołękafot. DPS Ostrołęka
REKLAMA

Podopieczni ostrołęckiego DPS-u wzięli udział w balu karnawałowym, który odbył się w minioną sobotę. Impreza zorganizowana pod hasłem Bal Wielu Serc była znakomitą okazją do integracji seniorów, pracowników i pensjonariuszy z zaprzyjaźnionej placówki z Łomży.

Karnawałowy Bal Wielu Serc odbył się w sobotę, 28 stycznia w Domu Pomocy Społecznej im Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Ostrołęce. Wzięli w nim udział mieszkańcy i pracownicy z rodzinami oraz zaproszeni goście członkowie Rady Seniorów działającej przy Prezydencie Ostrołęki. Do wspólnej zabawy zaproszono także podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Łomży.

Bal rozpoczął się polonezem. W trakcie balu rozstrzygnięty został konkurs na „wypiek karnawałowy” w następujących kategoriach: walory smakowe, wrażenie estetyczne, pomysłowość, sposób prezentacji. Wypieki zostały przygotowane przez mieszkańców i pracowników Zespołów Mieszkalnych.

Wszyscy uczestnicy balu degustowali wypieki i głosowali na swoich faworytów. Komisja policzyła głosy i ogłosiła, że w kategorii wrażenie estetyczne wygrali mieszkańcy i pracownicy z miejscowości A, w kategorii walory smakowe wygrali mieszkańcy i pracownicy z miejscowości B, w kategorii sposób prezentacji wygrali mieszkańcy i pracownicy z miejscowości C, w kategorii pomysłowość wygrali mieszkańcy i pracownicy z miejscowości F.

Główna nagroda czyli „występ włoskich artystów” była dedykowana wszystkim uczestnikom konkursu.

Po konkursie kulinarnym przyszła kolej na wybór króla i królowej balu. Powołana komisja konkursowa miała trudności w dokonywaniu wyboru. Różnorodność strojów i sposób prezentacji spowodował wyłonienie dwóch par, które zachwycały swoim wyglądem. Pragniemy nadmienić, że do tańca przygrywał niezastąpiony „Waldi”, który doskonale zna gusta taneczne uczestników.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×