2014-09-30T22:15:52+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Baranowo i Kadzidło z nowymi planami miejscowymi

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Sukcesem uwieńczone zostały uzgodnienia ws. trasy linii elektroenergetycznej 400 kV relacji Ostrołęka – Olsztyn Mątki w kolejnych dwóch gminach w województwie mazowieckim. 26 września 2014 r. radni gmin Baranowo i Kadzidło uchwalili nowe Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego, w których uwzględniona została inwestycja realizowana przez spółkę Aldesa Nowa Energia – generalnego Wykonawcę inwestycji.

Radni Baranowa i Kadzidła byli jednomyślni w podejmowaniu uchwał: wszyscy biorący udział w głosowaniach wyrazili zgodę na umieszczenie nowej linii elektroenergetycznej w miejscowych planach.

Było to możliwe dzięki konsultacjom, jakie spółka Aldesa Nowa Energia prowadziła z władzami i mieszkańcami poszczególnych gmin od ubiegłego roku. Podczas spotkań sołeckich i indywidualnych z właścicielami gruntów przedstawiciele spółki odpowiadali m.in. na pytania o oddziaływanie pola elektromagnetycznego linii, a także zasady naliczania odszkodowań z tytułu posadowienia elementów instalacji. W procesie uzgodnień niezwykle ważną rolę odegrali wójtowie oraz radni, którzy na bieżąco przekazywali wykonawcy uwagi i sugestie mieszkańców oraz wskazywali rozwiązania odpowiadające oczekiwaniom lokalnych społeczności.

W gminach Baranowo i Kadzidło powstaną odpowiednio 7,1 i 11-kilometrowe odcinki nowej linii. Inwestycja na obszarze tych gmin będzie realizowana równolegle do istniejącej już linii 220 kV, która następnie zostanie zdemontowana.

***
Budowa dwutorowej linii 400 kV Ostrołęka – Olsztyn Mątki to inwestycja celu publicznego, realizowana na zlecenie państwowej spółki – Polskich Sieci Elektroenergetycznych SA. Inwestycja jest odpowiedzią na najważniejsze potrzeby energetyczne Północnego Mazowsza oraz Warmii i Mazur. Ma za zadanie poprawić pewność oraz jakość dostaw energii w tym regionie.
Bezpośredni nadzór nad realizacją inwestycji przez wykonawcę pełni jako Inżynier Kontraktu spółka PSE Inwestycje S.A., będąca w 100% własnością Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A.
Inwestorem budowy są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - operator systemu przesyłowego energii elektrycznej w Polsce. Zakres i forma działalności spółki jako operatora zostały określone w ustawie Prawo energetyczne.
Wykonawcą inwestycji jest Aldesa Nowa Energia Sp. z o.o. – polski oddział jednej z największych międzynarodowych firm inżynieryjno-budowlanych wywodzącej się z Hiszpanii. Aldesa Nowa Energia została wybrana w przetargu publicznym PSE SA na wykonanie linii 400 kV Ostrołęka - Olsztyn Mątki. W ramach projektu jest odpowiedzialna za kompleksową realizację inwestycji.

REKLAMA
zdjecie 2368
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8  9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14  15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×