eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Barwna parada rozpoczęła II Ostrołęckie Spotkania z Folklorem! [ZDJĘCIA, WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 4903
REKLAMA
zdjecie 4903
Posłuchaj

Dzisiaj rozpoczęły się tegoroczne Ostrołęckie Spotkania z Folklorem. Wydarzenie potrwa przez cały weekend.

Wszystko zaczęło się od uroczystej parady. Trzeba to przyznać głośno - czapki z głów przed wszystkimi występującymi! Mimo ogromnego, lejącego się z nieba upału, tancerze i muzycy w pełnych, tradycyjnych i często bardzo ciepłych strojach ludowych z uśmiechem na twarzach przeszli barwnym korowodem pod sam budynek Ostrołęckiego Centrum Kultury. To właśnie tam oficjalnie rozpoczęły się pierwsze koncerty. Ich pasja i wytrwałość w taką pogodę naprawdę robią wrażenie!

Na scenie prezentują się grupy: Zespół Pieśni i Tańca ANILANA z Łodzi, „Kortowo” z Olsztyna oraz nasi lokalni reprezentanci - Zespół Tańca Ludowego „Ostrołęka”. Wieczór kończy się wspólną potańcówką na parkingu przy OCK, ale to dopiero początek, bo folklorystyczne święto trwa dalej!

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, dlatego jeśli nie było Was dzisiaj, koniecznie wpadajcie jutro.

Od godziny 11:00 w sali widowiskowej OCK, rozpoczną się koncerty. Będzie czego posłuchać i co podziwiać! Natomiast od godziny 14:00 w sali kameralnej OCK wystartuje Etnoporanek, czyli czas pełen tradycji i dobrej zabawy dla całych rodzin.

Ostrołęckie Spotkania z Folklorem są otwarte dla każdego.

Do zobaczenia w OCK!

Materiał filmowy 1 :
Materiał filmowy 2 :
Materiał filmowy 3 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalendarz imprez
czerwiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30  1  2  3  4  5
×