2016-11-14T18:41:38+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Będą nowe samoloty dla najważniejszych osób w państwie VIP. Umowa podpisana

REKLAMA
zdjecie 2911
Podpisanie umowy/fot. ppor. Robert Suchy (CO MON)Podpisanie umowy/fot. ppor. Robert Suchy (CO MON)
REKLAMA
5
3
0

W poniedziałek, 14 listopada, w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej odbyło się, w obecności sekretarza stanu w MON Bartosza Kownackiego, podpisanie umowy na dostawę dwóch samolotów "małych" do przewozu najważniejszych osób w państwie (VIP).

- Ponad dwadzieścia lat czekaliśmy na to, aby samoloty były zakontraktowane. 30 czerwca uchwała Rady Ministrów w tej sprawie, a już dzisiaj tą umowę zawieramy. W tej sprawie nic więcej nie może się stać. Liczymy na to, że w sierpniu 2017 roku samoloty trafią do Polski – powiedział sekretarz stanu w MON Bartosz Kownacki, podczas podpisania umowy na dostawę „małych” samolotów do transportu najważniejszych osób w państwie.zdjęcie - Umowa na dostawę 'małych' samolotów dla VIP.

W poniedziałek, w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej Szef Inspektoratu Uzbrojenia gen. bryg. dr Adam Duda  oraz pan Jeffrey Crosby odpowiedzialny za kontrakty rządowe w firmie Gulfstream Aerospace Corporation, w obecności sekretarza stanu w MON Bartosza Kownackiego, podpisali umowę na dostawę "małych" samolotów do przewozu najważniejszych osób w państwie (VIP).

Przedmiotem umowy jest dostawa dwóch samolotów typu Gulfstream G550 wraz z pakietem szkoleniowym (szkolenie personelu latającego i technicznego), logistycznym, wsparciem w eksploatacji oraz dokumentacją techniczną do 15 sierpnia 2017 roku. Kontrakt na samoloty G550 wart jest ok. 440,5 mln zł netto. Wykonawca zapewni również szkolenie na typ samolotu dla personelu latającego (pilotów), personelu technicznego i pokładowego oraz personelu obsługi i eksploatacji wyposażenia ratunkowego.

Minister Kownacki podkreślił: Chciałbym podziękować  wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy w Ministerstwie Obrony Narodowej pracowali nad tym postępowaniem i przez ostatnie miesiące byli zaangażowani w tej sprawie. Chciałbym pokazać niezwykłą sprawność urzędników, którzy nam podlegają. 30 czerwca była podjęta stosowna uchwała Rady Ministrów, już 30 sierpnia rozpisaliśmy postępowanie, wówczas szereg osób nie wierzyło, że jesteśmy w stanie sprawnie zawrzeć umowę. Już dzisiaj tę umowę zawieramy. To jest ekspresowe tempo w porównaniu z tym co działo się przez ponad dwadzieścia lat w tej sprawie.

Źródło: MON
REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11  12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×