zdjecie 2017
zdjecie 2017
zdjecie 2017
2019-06-27T14:53:08+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Będzie nowa jednostka budżetowa miasta. To Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy

REKLAMA
REKLAMA
5
2
10

Radni jednogłośnie podjęli decyzję o utworzeniu jednostki budżetowej - Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Ostrołęce, który będzie działał przy ulicy Sienkiewicza.

Jak czytamy w projekcie uchwały:

Zakład wykonuje działalność leczniczą polegającą w szczególności na udzielaniu stacjonarnych i całodobowych świadczeń zdrowotnych innych niż szpitalne osobom dorosłym, które obejmują swoim zasięgiem pielęgnację, opiekę i rehabilitację pacjentów niewymagających hospitalizacji oraz zapewnienia im produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia i wyrobów medycznych niezbędnych do udzielania świadczeń, pomieszczeń i wyżywienia odpowiednich do stanu zdrowia, a także prowadzenia edukacji zdrowotnej dla pacjentów i członków ich rodzin oraz przygotowania pacjentów do samoopieki i samopielęgnacji w warunkach domowych oraz członków ich rodzin lub opiekunów do opieki.

Aktualnie Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy mieści się w Ostrołęce przy ul. Henryka Sienkiewicza 56 i jest w strukturze Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce Aleja Jana Pawła II 120 A. Obejmuje świadczeniami 36 pacjentów. Jego wynik finansowy w 2018 roku był mocno niezadowalający - wyniósł ponad 950 tysięcy złotych "na minusie".

Projekt wywołał ożywioną dyskusją podczas dzisiejszej sesji rady miasta.

- Myślę, że kierunek jest dobry, gdy chodzi o jakieś idee czy właśnie troszkę o najstarszych. Finansowo będzie pewnie trudniej, ale życzę panu prezydentowi, żeby się to udało. Nie powinniśmy przeszkadzać, ale z takim realnym podejściem należałoby się liczyć. To nie są obszary, gdzie wynik finansowy jest łatwy. Bardziej mnie to przekonuje w obszarze odpowiedzialności niż finansów - powiedział radny Janusz Kotowski z klubu PiS.

Jego klubowy kolega Grzegorz Milewski był większym optymistą. Jemu szczególnie zależy na rozwoju osiedla Sienkiewicza, gdyż jest osiedlowym radnym. A trzeba przyznać, że po "wyprowadzce" szpitala, z tej części miasta jakby "uszło życie".

- Wiem, że od dłuższego czasu na każdym zebraniu z władzami miasta pojawił się temat tej nieruchomości. Cieszę się, że pojawił się projekt uchwały, który w jakimś stopniu pozwoli na zagospodarowanie tego terenu. Ja, jak i mieszkańcy osiedla Sienkiewicza, będziemy kibicować,żeby ten projekt można było sfinansować. Trzymam kciuki i będę wspierał - powiedział.

Radny Mariusz Mierzejewski z klubu Bezpartyjne Miasto zwrócił uwagę na to, jak zakład ma być finansowany.

- Pomysł bardzo dobry, tylko zawsze jest ta obawa o finansowanie tych przedsięwzięć, szczególnie przez samorządy, które mają środków coraz mniej, a zadań przybywa. Kierunek jest dobry, bo społeczeństwo nam się starzeje, jest coraz więcej osób, które wymagają zaopiekowania. Troszkę jest obawa, czy damy sobie radę finansowo. Trochę mnie uspokaja, że prezydent mówi, że są programy, które będą wspierały taką działalność - stwierdził.

Ostatecznie radni jednogłośnie podjęli decyzję o utworzeniu takiej jednostki budżetowej - 17 głosami za.

REKLAMA
zdjecie 2017
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×