eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Będzie zmiana skarbnika miasta? Zdecydują o tym radni

REKLAMA
Ewa Waszkiewicz-SznyterEwa Waszkiewicz-Sznyter
REKLAMA
zdjecie 3449
Ostrołęccy radni mogą jutro zdecydować o zmianie skarbnika miasta. Prezydent Łukasz Kulik przekazał dwa projekty uchwał w tej sprawie, mają być one procedowane podczas jutrzejszej sesji. Jeden z nich dotyczy odwołania dotychczasowej skarbnik Ewy Waszkiewicz-Sznyter.

O tym, że Ewa Waszkiewicz-Sznyter może nie mieć najwyższych notowań u prezydenta Łukasza Kulika, przekonaliśmy się podczas ostatniej sesji rady miasta w ubiegłej kadencji. Kulik, jeszcze jako radny, krytykował budżetowe przesunięcia poprzednich władz miasta.

- Spłacając wcześniej obligacje, obniżacie państwo płynność finansową miasta. Staracie się zastawić pułapkę na przyszłego prezydenta, który tutaj przyjdzie. Wy nie musicie tego robić, robicie to z czystej złośliwości, żeby utrudnić dalsze działania. Dokładnie tak jest. Obiecuję pani, że audyt, który się pojawi w tym mieście, sprawdzi wszystko do ostatniego przecinka - mówił Łukasz Kulik do skarbnik miasta Ewy Waszkiewicz-Sznyter. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

Jak się okazuje, już na drugiej sesji radni będą debatować nad odwołaniem skarbnik. W programie sesji znajdzie się też punkt powołania nowego skarbnika. Jeżeli Ewa Waszkiewicz-Sznyter straci stanowisko, to prawdopodobnie jutro dowiemy się, kto mógłby zostać jej następcą.
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
 9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
 16 dk17 dk18 dk19 dk20  21 dk22
 23  24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
 30  1  2  3  4  5  6
×