eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy Domowego Kościoła w Ostrołęce

REKLAMA
zdjecie 1109
zdjecie 1109
REKLAMA

Domowy Kościół w Ostrołęce (Rejon NNMP i Rejon Św. Antoniego) już po raz czternasty zorganizował bezalkoholowy bal sylwestrowy. Wzorem lat ubiegłych odbył się on w Ostrołęce w internacie ZSZ nr 2.

Bal rozpoczął się Mszą św., której przewodniczył ks. Dariusz Izbicki. W trakcie Mszy św., jak i balu grał zespół „Brothers Band”. Msza święta była dużym przeżyciem dla uczestników balu, szczególnie tym z poza wspólnoty, którzy pierwszy raz uczestniczyli w takim wydarzeniu. Ks. Darek powiedział, że we właściwy sposób dziękujemy Bogu za mijający rok i szukamy sposobu by docierało do nas jego błogosławieństwo. Nasza postawa powinna znajdować źródło w Maryi Bożej Rodzicielce, patronce dnia 1 stycznia, która uczy jak przyjmować Boga.

Po Mszy św. dziękując za wspólną modlitwę do zabawy zaprosiły pary rejonowe Domowego Kościoła w Ostrołęce: Beatka i Grzegorz Żebrowscy oraz Ewa i Dominik Białobrzescy.

Bal zgromadził osoby z Domowego Kościoła, innych wspólnot, jak i osób nie związanych z ruchami kościelnymi. Właśnie osoby z poza wspólnot były najbardziej zaskoczone i zachwycone tym jak wspaniale można się bawić bez alkoholu i zapowiedziały swój udział w następnych latach. Odwiedził nas też moderator diecezjalny Domowego Kościała ks. Dariusz Krajewski, który swoją obecnością wsparł ideę zabawy bezalkoholowej.

Wspaniale bawiły się też dzieci, które razem z rodzicami przyszły na bal.
Sylwester trwał do białego rana. Ta piękna i bardzo potrzebna we współczesnych czasach idea promowania trzeźwości została wsparta przez Prezydenta Miasta Ostrołęka Pana Janusza Kotowskiego i Grzegorza Płochę.Autor: Ewa i Dominik Białobrzescy

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×