zdjecie 3495
2015-03-12T18:49:35+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Bezpieczeństwo lokalne. Trwa trzeci cykl debat społecznych na Mazowszu

REKLAMA
W trakcie debat prezentowane są statystyki dotyczące bezpieczeństwa, informacje o zagrożeniu czadem, a także działania profilaktyczne adresowane m.in. do seniorów. Uczestnicy spotkania mogą też wziąć
REKLAMA

Oszustwa wobec osób starszych, zagrożenia w ruchu drogowym, przemoc w rodzinie – to problemy poruszane podczas debat społecznych na Mazowszu. Za nami spotkania w Żurominie i Płocku, inaugurujące trzecią edycję konsultacji pod hasłem "Wspólnie bezpieczniej". W obradach wzięli udział m.in. wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, insp. Rafał Korczak, p.o. Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji (debata w Żurominie) oraz insp. Marek Świszcz, zastępca Mazowieckiego Wojewódzkiego Komendanta Policji (debata w Płocku).

Podczas tegorocznego cyklu spotkań nacisk jest położony na bezpieczeństwo osób starszych oraz partnerstwo w tym obszarze z młodzieżą. Dlatego w trakcie konsultacji omawiane są działania profilaktyczne i edukacyjne, takie jak Bezpieczny Senior czy Mazowiecka Akademia Seniora. Debata obejmuje również ocenę stanu bezpieczeństwa na terenie danego powiatu. Na debacie jest obecny przedstawiciel straży pożarnej, który informuje o przeciwdziałaniu zatruciom tlenkiem węgla. Podczas każdego spotkania przewidziano też dyskusję z udziałem wszystkich uczestników.

Konsultacje społeczne służą zdiagnozowaniu potrzeb mieszkańców w zakresie poprawy bezpieczeństwa, zgłaszaniu lokalnych oczekiwań i wspólnemu wypracowywaniu rozwiązań. W debatach weźmie udział wojewoda mazowiecki, komendanci policji, przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy danego rejonu. To już trzeci cykl spotkań na terenie województwa mazowieckiego, zapoczątkowanych w 2012 roku. W poprzednich dwóch edycjach:

- udział wzięło ok 12,8 tys. osób,
- zorganizowano 101 debat,
- 6,2 tys. osób wypełniło ankiety.

Konsultacje realizowane są w ramach rządowego programu "Razem bezpieczniej". Polega on na koordynacji działań policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×