2019-08-13T11:54:47+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Bezpieczne kąpielisko. Działania policji i grupy ratowniczej Nadzieja

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wspólnie z ratownikami z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” przeprowadzają w okresie wakacyjnym działania pn. „Bezpieczne kąpielisko”.
 
Działania „Bezpieczne kąpielisko” mają na celu uwrażliwienie mieszkańców naszego miasta i powiatu ostrołęckiego na problematykę tonięć i utonięć osób wypoczywających nad wodą. Niezwykle ważne jest, aby korzystać ze strzeżonych kąpielisk, gdzie nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy WOPR. W takich miejscach należy bezwzględnie słuchać ratowników i stosować się do ich ostrzeżeń.
 
- Wiele jest jednak miejsc, w których nie ma regularnej plaży, a nasi mieszkańcy chętnie wypoczywają. Wśród nich są całe rodziny, począwszy od małych dzieci, po młodzież, osoby dorosłe i seniorów. Bywa, że odpoczynek ten związany jest również ze spożywaniem alkoholu, narkotyków i dopalaczy, a wtedy niejednemu "puszczają hamulce" i może dojść do zagrożenia zdrowia i życia takiej osoby. Brawura i ryzyko nie jest wskazane na obszarach wodnych. Wiele osób przez to straciło życie. Policjanci przestrzegają przed sięganiem po tego typu używki - mówi asp. Krzysztof Kolator z ostrołęckiej policji.
 
Policjanci Wydziału Prewencji i Wydziału Patrolowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wraz z członkami Grupy Ratowniczej Nadzieja przestrzegają przed niewłaściwym zachowaniem nad wodą i wskazują takie zachowania, które są gwarantem bezpieczeństwa. Dodatkowo pokazują, jak reaguje wzrok na spożycie alkoholu, czy też narkotyków – nauka poprzez zabawę z użyciem alkogogli i narkogogli.
 
Ważnym aspektem tego typu działań jest możliwość bezpłatnego przeszkolenia się w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ratownicy organizują pod tym kątem otwarte szkolenia w miejscu wypoczynku – nad wodą.
 
Policjantów i ratowników mogliśmy w ostatnim czasie spotkać na plaży miejskiej w Ostrołęce, na tzw. dzikich plażach w Ostrołęce, Krukach, Korczakach i Wykrocie.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 5759