2019-08-13T11:54:47+02:00 eOstroleka.pl 10 0 1 10
Ostrołęka,

Bezpieczne kąpielisko. Działania policji i grupy ratowniczej Nadzieja

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wspólnie z ratownikami z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” przeprowadzają w okresie wakacyjnym działania pn. „Bezpieczne kąpielisko”.
 
Działania „Bezpieczne kąpielisko” mają na celu uwrażliwienie mieszkańców naszego miasta i powiatu ostrołęckiego na problematykę tonięć i utonięć osób wypoczywających nad wodą. Niezwykle ważne jest, aby korzystać ze strzeżonych kąpielisk, gdzie nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy WOPR. W takich miejscach należy bezwzględnie słuchać ratowników i stosować się do ich ostrzeżeń.
 
- Wiele jest jednak miejsc, w których nie ma regularnej plaży, a nasi mieszkańcy chętnie wypoczywają. Wśród nich są całe rodziny, począwszy od małych dzieci, po młodzież, osoby dorosłe i seniorów. Bywa, że odpoczynek ten związany jest również ze spożywaniem alkoholu, narkotyków i dopalaczy, a wtedy niejednemu "puszczają hamulce" i może dojść do zagrożenia zdrowia i życia takiej osoby. Brawura i ryzyko nie jest wskazane na obszarach wodnych. Wiele osób przez to straciło życie. Policjanci przestrzegają przed sięganiem po tego typu używki - mówi asp. Krzysztof Kolator z ostrołęckiej policji.
 
Policjanci Wydziału Prewencji i Wydziału Patrolowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wraz z członkami Grupy Ratowniczej Nadzieja przestrzegają przed niewłaściwym zachowaniem nad wodą i wskazują takie zachowania, które są gwarantem bezpieczeństwa. Dodatkowo pokazują, jak reaguje wzrok na spożycie alkoholu, czy też narkotyków – nauka poprzez zabawę z użyciem alkogogli i narkogogli.
 
Ważnym aspektem tego typu działań jest możliwość bezpłatnego przeszkolenia się w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ratownicy organizują pod tym kątem otwarte szkolenia w miejscu wypoczynku – nad wodą.
 
Policjantów i ratowników mogliśmy w ostatnim czasie spotkać na plaży miejskiej w Ostrołęce, na tzw. dzikich plażach w Ostrołęce, Krukach, Korczakach i Wykrocie.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  1  2