eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Bezpieczne Wakacje w SP 10 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1901
REKLAMA

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy, ale żeby były udane, muszą być bezpieczne. W trosce o bezpieczeństwo nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce, Anna Kowalczyk i Magdalena Zalewska, w czerwcu br. zorganizowały dla uczniów ciekawe zajęcia z przedstawicielami Nadleśnictwa Ostrołęka, Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Grupy Ratowniczej „Nadzieja”.

Podczas tych spotkań pod hasłem „BEZPIECZNE WAKACJE” uczniowie dowiedzieli się, jak odpowiednio zachowywać się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu, jak udzielić pierwszej pomocy i powiadomić odpowiednie służby ratownicze, co zrobić w przypadku zagubienia się w lesie bądź na szlaku górskim, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z kąpielisk oraz jak postępować w czasie burzy. Przedstawiciele policji zapoznali uczniów z zasadami poruszania się po ścieżkach rowerowych. Zaprezentowali przykłady właściwego zachowania się w nieprzewidzianych okolicznościach, np. gdy piłka wypadnie z boiska na jezdnię. Przypomnieli o noszeniu kasków ochronnych i odblasków.

Wszystkim służbom biorącym udział w projekcie „BEZPIECZNE WAKACJE” dziękujemy za współpracę, życzliwość, profesjonalizm i osobiste zaangażowanie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×