eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Bezpłatna pomoc prawna dla mieszkańców powiatu ostrołęckiego

REKLAMA
fot. sxc.hufot. sxc.hu
REKLAMA
zdjecie 5389
4 punkty nieodpłatnej pomocy prawnej uruchomiono na terenie powiatu ostrołęckiego. Punkty działają w Ostrołęce, Goworowie, Myszyńcu i Baranowie. Nieodpłatna pomoc prawna udzielana jest od 4 stycznia, od poniedziałku do piątku przez 4 godzinny dziennie.

Świadczenia udzielają adwokaci, radcy prawni oraz aplikanci adwokaccy i aplikanci radcowscy. Dwa punkty: w Goworowie i Myszyńcu obsługuje Stowarzyszenie „Bezpieczny Dom” z Kielc. Nieodpłatna pomoc prawna udzielana jest młodzieży do 26 roku życia, osobom powyżej 65 roku życia, rodzinom wielodzietnym, osobom korzystającym z pomocy społecznej, weteranom i kombatantom, osobom dotkniętym katastrofą naturalną, klęską żywiołową  lub awarią techniczną. Dotyczyć ona będzie prawa pracy, przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej, prawa cywilnego, spraw karnych, spraw administracyjnych, ubezpieczenia społecznego, spraw rodzinnych, prawa podatkowego z wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Punkty działają w budynku Starostwa Powiatowego w Ostrołęce przy ul. Szpitalnej 2 od godz. 9 do 13, w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie, ul. Ostrołęcka 27 od godz. 8 do 12; w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu, ul. Dzieci Polskich 5 od godz. 14.30 do 18.30; w Zespole Szkół Powiatowych w Baranowie, ul. Niepodległości 27 od godz. 9 do 13.

Zasady udzielanie darmowej pomocy prawnej określa ustawa z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.

REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
 9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
 16 dk17 dk18 dk19 dk20  21 dk22
 23  24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×