eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Bezpłatne badania dla mieszkańców na Dni Ostrołęki

REKLAMA
zdjecie 5810
zdjecie 5810
REKLAMA

Jedną z atrakcji w ramach tegorocznych Dni Ostrołęki będzie Strefa na Zdrowie Polpharmy, gdzie mieszkańcy będą mogli skorzystać z palety bezpłatnych badań.

Akcja rozpocznie się w sobotę, 18 maja o godz. 11.00 i potrwa do 18:00. W tym czasie w specjalnie zaprojektowanym namiocie przy placu Bema odbywać się będą badania kardiologiczne, endokrynologiczne, pulmonologiczne i okulistyczne. To obecnie jedyna, prowadzana na taką skalę akcja bezpłatnych badań dla polskich pacjentów.

Mieszkańcy Ostrołęki i okolic w ramach  Strefy na Zdrowie Polpharmy będą mogli wykonać następujące bezpłatne badania i konsultacje
    1. Badania kardiologiczne: badanie cholesterolu, glukozy, badanie wieku serca oraz konsultacje kardiologiczne
    2. Badania endokrynologiczne: badanie TSH, konsultacje endokrynologiczne
    3. Badania pulmonologiczne: badanie spirometryczne, konsultacje pulmonologa
4. Badania okulistyczne: badania przesiewowe w kierunku jaskry: pomiar ciśnienia w gałce ocznej i badanie dna oka, konsultacje okulistyczne.

Jak podkreślają organizatorzy badań: Ideą akcji Strefa na Zdrowie Polpharmy jest ułatwienie dostępu do badań, porad lekarskich i edukacji zdrowotnej pacjentom powyżej 40 r. ż.

- Jest to także odpowiedź na długi czas oczekiwania w Polsce na wizytę u specjalisty, czym podyktowany jest wybór oferowanych przez nas badań i konsultacji – mówi Marta Gawrylik, koordynator akcji.

Jeśli chodzi o dostęp do lekarzy specjalistów – średnio w Polsce na wizytę czeka się 4 miesiące. Jednak na wizytę u endokrynologa oczekuje się średnio aż 24 miesiące. Wg danych Barometru Fundacji WHC to specjalizacja, do której najtrudniej dostać się polskiemu pacjentowi. Jeśli chodzi o dostęp do świadczeń zdrowotnych (leczenie, zabiegi i inne) – tu także najdłużej pacjenci czekają w dziedzinie endokrynologii – średnio aż 11,6 miesiąca. W przypadku kardiologii jest to 2,2 mc a okulistyki – prawie 4 mc.

W samej Ostrołęce wg danych Informatora o Terminach Leczenia do okulisty lub endokrynologa na wizytę czeka się ponad rok.

- Długi czas oczekiwania na świadczenia lub wizytę u konkretnego specjalisty utrudnia leczenie. Wiemy, że dostęp do specjalistów i możliwość wykonania niezbędnych badań są niezbędne do postawienia poprawnej diagnozy i  skutecznego leczenia. Dlatego już od 2012 roku prowadzimy program Strefa na Zdrowie Polpharmy, ułatwiając pacjentom w całej Polsce wykonanie badań i uzyskanie porady specjalisty – dodaje Marta Gawrylik.

Przez jeden dzień w specjalnie zaprojektowanym namiocie z poczekalnią, komfortowymi i zapewniającymi intymność gabinetami specjaliści sprawdzą stan zdrowia oraz podpowiedzą jak o nie dbać. Każdy pacjent oprócz badania otrzyma fachową poradę lekarza specjalisty oraz ewentualne wskazania do dalszego leczenia. Osoby zainteresowane będą mogły także wysłuchać prowadzonych przez lekarzy pogadanek na temat zawału serca, cukrzycy i stanu przedcukrzycowego, POChP oraz jaskry.

Aby skorzystać z badań i porady specjalisty nie jest wymagane skierowanie.
Zainicjowana przez firmę Polpharma ogólnopolska akcja Strefa na Zdrowie Polpharmy trwa od 2012 roku. Do tej pory udało się przebadać ponad 20 000 polskich pacjentów w blisko 100 lokalizacjach na terenie całej Polski.

Szczegółowe informacje na temat Strefy na Zdrowie Polpharmy dostępne są na stronie www.polpharma.pl.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×