2023-02-03T11:35:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Bezpłatne badania płuc

REKLAMA
REKLAMA
1
0
1

Zadbaj o płuca razem z Fundacją NEUCA dla Zdrowia. Bezpłatne badania w Ostrołęce!

Przewlekły kaszel, odkrztuszanie wydzieliny, duszność i nawracające stany zapalne to niepokojące symptomy schorzenia dróg oddechowych. Osoby, które doświadczają wymienionych problemów zdrowotnych szczególnie powinny kontrolować zdrowie swoich płuc. Wychodząc temu naprzeciw Fundacja NEUCA dla Zdrowia oferuje bezpłatne badania spirometryczne. Na trasie Spirobusa znajduje się Ostrołęka, gdzie już 10 lutego, przy ul. Żeromskiego 21, będzie można wykonać bezpłatne badanie spirometryczne.

Mobilna przychodnia umożliwia Fundacji NEUCA dla Zdrowia dotarcie z profilaktyką chorób układu oddechowego do czterdziestu lokalizacji w całej Polsce. Pomiar spirometryczny, który będzie oferowany pacjentom odwiedzającym Spirobus, jest podstawowym i najczęściej stosowanym badaniem w diagnostyce chorób układu oddechowego. Główne czynniki negatywnie wpływające na zdrowie płuc i przyczyniające się do rozwoju wielu chorób układu oddechowego to zanieczyszczone powietrze i palenie papierosów.

Zdrowie płuc powinny mieć na uwadze osoby z różnych grup wiekowych i różnych warstw społecznych. Nie należy bagatelizować niepokojących objawów, gdyż profilaktyka i wczesne wykrycie choroby znacząco zwiększa szansę na skuteczne leczenie. Dodatkowo, niezmiennie płuca są narządem, który najczęściej jest obciążony w przypadku infekcji SARS-CoV-2

– mówi Justyna Kołtońska z Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

Szacuje się, że na choroby płuc cierpi ponad 6 mln Polaków. Około 4 mln na astmę a 2,5 mln na POChP. Niestety połowa chorych na astmę i ponad ¾ chorych na POCHP nie wie o swojej chorobie. Dlatego tak ważne jest wykonywanie profilaktycznych badań spirometrycznych, które pomagają w postawieniu diagnozy.

Wykrycie schorzenia w odpowiednim czasie pozwala na zastosowanie odpowiedniego leczenia, które poprawia jakość życia i często pozwala na wydłużenie życia chorego

– komentuje Prezes Fundacji NEUCA dla Zdrowia, Bogusława Golus-Jankowska.

Fundacja NEUCA dla Zdrowia zaprasza na bezpłatne badania, należy mieć jednak na uwadze, że osoby przed 21 rokiem życia, po zawale serca, udarze mózgu, po jakimkolwiek zabiegu inwazyjnym na sercu, po operacji oczu (pół roku), osoby z tętniakami, odmą opłucnową lub zwiększonym ciśnieniem wewnątrzczaszkowym nie mogą przystąpić do badania spirometrycznego.

Dodatkowo, w mobilnej przychodni pacjenci mają możliwość samodzielnego wykonania pomiaru poziomu cukru we krwi. Nad poprawnością wykonania pomiaru czuwać będzie personel zapewniający instruktaż oraz bezpieczne warunki do wykonania tych czynności. Cukrzyca jest zjawiskiem globalnym, obecnie będącym bliskim rozmiarom pandemii, a Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (IDF) szacuje, że na świecie z cukrzycą żyje co dziesiąta dorosła osoba.

Spirobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia stacjonować będzie w Ostrołęce, w piątek 10 lutego, przy ul. Żeromskiego 21, w godzinach 10:00 – 16:00. Nr. Tel: 297 690 966.

Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.

Fundacja NEUCA dla Zdrowia dokłada wszelkich starań, aby w aktualnej sytuacji epidemicznej zapewnić wszystkim pacjentom bezpieczeństwo. W spirobusie będą odbywać się tylko umówione wizyty. Zapraszamy pacjentów, którzy nie mają podejrzeń zakażenia koronawirusem i posiadają maseczki zakrywające usta i nos.

Wszelkie szczegóły na temat przeciwwskazań do wykonania badania, terminów badań, lokalizacji i zapisów znajdują się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia w sekcji Aktualności (www.fundacjaneuca.pl).

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×