zdjecie 907
zdjecie 907
2020-08-18T12:13:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Bezpłatne konsultacje dla kobiet zmagających się z nowotworem piersi w ostrołęckim szpitalu

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
0

Fundacja NEUCA dla Zdrowia zaprasza do Ostrołęki na konsultacje lekarskie dla chorych na nowotwór złośliwy piersi

Informacje płynące od lekarzy nie są optymistyczne. Rak piersi to wciąż jeden z najczęściej występujących nowotworów u kobiet. Szacuje się, że co roku diagnozowany jest u ponad 1,15 mln kobiet na świecie. Mimo, że w Polsce leczenie tego nowotworu staje się coraz skuteczniejsze, to według danych GUS problem ten dotyczy wciąż ponad 21% wszystkich chorych na nowotwory kobiet. Prawie połowę z nich stanowią panie w wieku 50-69 lat.  Problem ten dotyczy jednak kobiet w każdym wieku.

- Nowotworowe choroby sutka a zwłaszcza rak piersi, stanowią ogromny problem zdrowotny na całym świecie. W Polsce rak piersi jest najczęściej rozpoznawanym nowotworem złośliwym u kobiet oraz drugą przyczyną zgonów z powodu chorób nowotworowych (po raku płuca). Każdego roku około 17 tysięcy Polek słyszy diagnozę - rak piersi. Statystyki wskazują, że ponad 5,5 tysiąca z nich umiera z tego powodu. Ciągle trwają poszukiwania jak najskuteczniejszych metod terapii w leczeniu raka piersi. W wielu badaniach klinicznych na całym świecie poszukiwane są jak najskuteczniejsze terapie. Każdego dnia zgłębiamy wiedzę na temat nowotworu. Zachęcam każdą kobietę z rozpoznaniem raka piersi, aby pytała lekarza prowadzącego o możliwość uczestnictwa w badaniach klinicznych. Dla wielu z nich może być szansa na wyzdrowienie lub uzyskanie lepszych wyników leczenia

– wyjaśnia Katarzyna Dziak, onkolog kliniczny.

Komórki rakowe w piersiach są szczególnie niebezpieczne, szybko niszczą okoliczne tkanki i tworzą przerzuty. Rak piersi może zaatakować ściany macicy, skórę, kości, węzły chłonne, a nawet mózg. Eksperci Fundacji NEUCA dla Zdrowia podkreślają, jak ważna jest w tym temacie profilaktyka oraz jak najszybsze podjęcie leczenia. Wczesne wykrycie ewentualnych zmian daje dużą szansę na całkowite wyleczenie. Istotnym jest także regularne samobadanie piersi.

Fundacja NEUCA dla Zdrowia zaprasza na bezpłatne konsultacje lekarskie kobiety ze złośliwym nowotworem piersi niezależnie od stopnia zaawansowania choroby.

Konsultacje adresowane są do pań, które:

- usłyszały diagnozę, ale nie podjęły jeszcze żadnego leczenia;
- są po operacji i w trakcie hormonoterapii;
- zmagają się z nieoperacyjnym lub przerzutowym rakiem piersi;

Badania odbędą się w Centrum Medycznym Pratia działającym przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce przy al. Jana Pawła II 120a.

Podczas wizyty istnieje możliwość odbycia bezpłatnych konsultacji lekarskich dla pacjentek ze złośliwym nowotworem piersi niezależnie od stopnia zaawansowania choroby. Podczas wizyty pacjentka ma możliwość skonsultowania swojego przypadku choroby oraz poznania informacji na temat badań klinicznych prowadzonych w raku piersi, które charakteryzują się kilkuletnim programem leczenia oraz stałą opieką onkologicznego zespołu lekarskiego.

Badania kliniczne są prowadzone w oparciu o najwyższy światowy standard leczenia raka piersi oraz dają szansę na dostęp do nowoczesnych terapii, obecnie niedostępnych dla wszystkich pacjentów.

Więcej informacji oraz zapisy pod numerami telefonów:
32 746 25 00 lub 502 278 782

Rejestracja pracuje od poniedziałku do piątku od 08:00 do 20:00.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×