eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Bezpłatny dojazd autobusami MZK na Niedzielę Palmową w Łysych

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 895
W niedzielę 14 kwietnia obchodzić będziemy Niedzielę Palmową. Tego dnia Gmina Łyse staje się najbarwniejszą miejscowością w kraju, za sprawą organizowanego już po raz pięćdziesiąty konkursu na „Palmę Kurpiowską”.

Przyjeżdżając do Łysych można obejrzeć procesję z palmami pokaźnych rozmiarów, kiermasz sztuki ludowej, kiermasz wydawnictw regionalnych i występy zespołów folklorystycznych. Dodatkowo będzie można skosztować potraw kuchni regionalnej i kupić regionalną palemkę. Wyjątkowa impreza folklorystyczna i zwyczaj wykonywania palm kurpiowskich z roku na rok przyciąga coraz liczniejsze rzesze turystów z kraju i zagranicy.

Tego dnia Miejski Zakład Komunikacji  Sp. z o.o. w Ostrołęce zapewni bezpłatny przejazd na trasie Ostrołęka Dworzec PKS – Łyse (przystanek przy ul. Chętnika). Planowane odjazdy z przystanku MZK przed Dworcem PKS to godz. 8:30 i 10:00. Powrót do Ostrołęki z Łysych (przystanek przy ul. Chętnika) odjazd o godz. 16:00.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9  10 dk11 dk12  13
 14  15 dk16  17  18 dk19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×