eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Bezpłatny transport na wybory prezydenckie dla mieszkańców gminy Czerwin

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 3449

Gmina Czerwin zadba o to, by każdy mieszkaniec miał szansę oddać głos w nadchodzących wyborach prezydenckich. 18 maja, w dniu głosowania, samorząd zapewni bezpłatny transport do lokali wyborczych dla wybranych grup mieszkańców, które mogą napotkać trudności w samodzielnym dotarciu na miejsce.

Z bezpłatnego dowozu będą mogły skorzystać osoby z niepełnosprawnościami w stopniu umiarkowanym lub znacznym, a także seniorzy, którzy najpóźniej w dniu wyborów ukończą 60 lat. Co ważne, jeśli stan zdrowia wyborcy wymaga obecności opiekuna podczas podróży, gmina zapewni transport także dla tej osoby towarzyszącej.

Aby skorzystać z tego udogodnienia, konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie takiego zamiaru do Urzędu Gminy w Czerwinie – najpóźniej do poniedziałku, 5 maja, czyli 13 dni przed wyborami. Zgłoszenia można dokonać ustnie, pisemnie lub drogą elektroniczną. Urzędnicy proszą o kontakt pod numerem telefonu: (029) 761 45 92 wewnętrzny 40.

To działanie ma na celu zwiększenie dostępności wyborów i umożliwienie udziału w głosowaniu wszystkim obywatelom, niezależnie od barier zdrowotnych czy mobilności.

Poniżej publikujemy rozkład jazdy środków transportu publicznego zapewnionych przez Urząd Gminy w Czerwinie, który będzie obowiązywał w niedzielę, 18 maja.

Bezpłatny transport do lokali wyborczych w gminie Czerwin - ROZKŁAD JAZDY

 

Źródło: eOstroleka.pl/Urząd Gminy w Czerwinie
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
 9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
 16 dk17 dk18 dk19 dk20  21 dk22
 23  24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
 30  1  2  3  4  5  6
×